• CMI

• Ogólnopolski Finał Zawodów Algorytmicznych

• Oliwier Starzyk oraz Artur Dudys, uczniowie klasy piątej pod opieką pani Bożeny Dyczkowskiej, reprezentowali naszą szkołę w IV Ogólnopolskich Zawodach Algorytmicznych Centrum Mistrzostwa Informatycznego w kategorii klas 4-8. Uczniowie rywalizowali w dniach 27 i 28 maja br. tworząc programy w aplikacji Scratch. Zawodników gościła Politechnika Łódzka, która jest partnerem wiodącym projektu "Centrum Mistrzostwa Informatycznego" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Nasi młodzi programiści zdobyli wysokie siódme miejsce wśród drużyn z całej Polski. Zadania algorytmiczne przygotował zespół pod wodzą dr. hab. inż. Bartłomieja Stasiaka z Politechniki Łódzkiej. Gdy młodzi rozwiązywali zadania, opiekunowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach pracowni PAKT na Politechnice Łódzkiej. Sobotnio - niedzielne zmagania informatyczne były bardzo intensywne, ale znalazł się również czas na relaks. W tych dnia dopisała piękna, wiosenna pogoda i chłopcy spacerowali po kampusie Politechniki Łódzkiej oraz po centrum Łodzi.

Oliwier i Artur starowali w zawodach, ponieważ byli uczestnikami kółka algorytmicznego i projektowego CMI. Kółka działały w naszej szkole od września 2022r. Uczestnicy zajęć rozwiązywali zadania programistyczne, tworzyli projekty np. gier komputerowych, programowali roboty. Kółko CMI prowadziła pani Bożena Dyczkowska, nauczycielka informatyki. Uczestnictwo w projekcie CMI pozwoliło wzbogacić zasoby sali informatycznej o dodatkowe pomoce do nauki programowania i kodowania, ale przed wszystkim dało możliwość rozwijania talentów uczniowskich w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów.