Strona główna
Aktualności
Co nowego w szkole?Czas na wakacje!
- 26.06.2026
Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, ostatnich rozmów i pożegnań przed dwoma miesiącami zasłużonego odpoczynku. Niech nadchodzące wakacje będą dla wszystkich czasem radości, nowych przygód, bezpiecznych podróży i nabierania sił na kolejne wyzwania. Poniżej słowa podsumowania Pani Dyrektor oraz życzenia radosnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!
- Czas na wakacje!: Czytaj więcej
Koniec i nowy początek
- 26.06.2026
Zakończenie klasy ósmej to wyjątkowy moment dla naszych absolwentów – czas podsumowań, wspomnień i powrotu do chwil pełnych radości, ale też tych bardziej wymagających, które towarzyszyły ośmioletniej nauce. Ostatnie zdjęcia, wręczenie nagród i wspólne rozmowy stają się symbolem domknięcia ważnego etapu i jednocześnie początkiem nowej drogi.
- Koniec i nowy początek: Czytaj więcej
Czy to już wakacje?
- 26.06.2026
Kolorowe zakończenie roku szkolnego w klasie 2c. Mnóstwo zabawy, ruchu i wspólnie spędzonych chwil na świeżym powietrzu. Życzymy wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!
- Czy to już wakacje?: Czytaj więcej
Wakacyjne spacery
- 26.06.2026
Klasa 3c już jedną nogą na wakacjach! Ostatnie dni upływały w beztroskiej atmosferze, sprzyjały integrowaniu się klasy poza szkołą oraz … schładzaniu się pysznymi lodami. Dyby były tylko i jedynie wyzwaniem podjętym przez panią Beatę- oczywiście szybko została uwolniona przez dzielnych smakoszy lodów...
- Wakacyjne spacery: Czytaj więcej
W piknikowym nastroju
- 26.06.2026
W czwartek klasa 2 b świętowała zakończenie roku szkolnego podczas wspólnego pikniku w parku. Pogoda dopisała, a humory dzieci były znakomite. Podczas pikniku dzieci brały udział w różnych grach i zabawach na świeżym powietrzu. Były wyścigi, zabawy z piłką oraz wspólne gry. Nie zabrakło również smacznego poczęstunku. Wydarzenie było wspaniałą okazją do integracji grupy poza murami szkoły. Uczniowie bawili się znakomicie i z radością rozpoczęli wakacyjny wypoczynek.To był miły i niezapomniany dzień dla całej klasy 2B. Życzymy wszystkim udanych wakacji i wielu pięknych wspomnień!
- W piknikowym nastroju: Czytaj więcej
W solnym mikroklimacie
- 26.06.2026
9 czerwca klasa 5ai spędziła niezapomniane chwile w Kopalni Soli w Bochni – jednym z najstarszych obiektów tego typu w Polsce, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podziemne korytarze, niezwykła historia wydobycia soli oraz wyjątkowy mikroklimat sprawiły, że była to nie tylko ciekawa lekcja, ale też wyjątkowe doświadczenie.
- W solnym mikroklimacie: Czytaj więcej
Wyjątkowy finał zajęć z Rękodzieła
- 25.06.2026
Na zakończenie zajęć z Rękodzieła uczestnicy wybrali się na wyjątkową wycieczkę do zagrody z alpakami. Dzieci miały okazję poznać te sympatyczne zwierzęta z bliska, samodzielnie je karmić oraz wyprowadzać na spacer. Wzięły również udział w ciekawych warsztatach, podczas których zdobyły wiele nowych wiadomości i doświadczeń.
- Wyjątkowy finał zajęć z Rękodzieła: Czytaj więcej
Ostatni apel przed wakacjami
- 25.06.2026
24 czerwca odbył się apel podsumowujący rok szkolny 2025/2026. Podczas spotkania gościliśmy funkcjonariuszy Policji, którzy przypomnieli uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Wręczono również nagrody i dyplomy za udział oraz sukcesy w konkursach. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy bezpiecznych, słonecznych wakacji!
- Ostatni apel przed wakacjami: Czytaj więcej
Malediwy w Beskidzie Małym
- 25.06.2026
Kilka ostatnich chwil klasy 6aI przed wakacjami na wspólnym wędrowaniu szlakami Beskidu Małego i w malowniczym Kamieniołomie- Malediwach Beskidu Małego.
Piękna pogoda, górskie widoki oraz wyjątkowy klimat tego miejsca sprawiły, że był to doskonały sposób na zakończenie roku szkolnego. Kamieniołom zachwycił uczestników swoim niepowtarzalnym urokiem i otoczeniem natury, które sprzyjało odpoczynkowi oraz wspólnym rozmowom. Nie zabrakło również ogniska, przy którym można było upiec kiełbaski, pośmiać się i miło spędzić czas w gronie koleżanek i kolegów. Była to świetna okazja do integracji, podsumowania wspólnie spędzonych miesięcy oraz zebrania pięknych wspomnień przed rozpoczęciem wakacyjnego wypoczynku.
- Malediwy w Beskidzie Małym: Czytaj więcej
Ostatnie zajęcia z dogoterapii
- 25.06.2026
Na ostatnich zajęciach z dogoterapii uczniowie klasy 2b przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożenia podczas kontaktu z psem. Dzieci utrwaliły wiedzę dotyczącą właściwego postępowania w przypadku spotkania z obcym psem oraz poznały sposoby reagowania w sytuacji ataku psa.
- Ostatnie zajęcia z dogoterapii : Czytaj więcej
Podróżując wirtualnie po Polsce
- 25.06.2026
Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Dobiega końca trwająca od początku roku szkolnego w świetlicy innowacja pedagogiczna pt. „Palcem po mapie, czyli wirtualne podróże po Polsce”.
Zajęcia miały na celu pokazanie dzieciom piękna oraz różnorodności przyrodniczej i kulturowej Polski. Uczniowie poznali administracyjny podział Polski, nazwy województw oraz ich stolice. „Podróżując wirtualnie po Polsce”, zdobywali wiedzę na temat wybranych regionów, ich zabytków, kultury, tradycji, przyrody i historii.
- Podróżując wirtualnie po Polsce: Czytaj więcej
Wyróżnienie im. Jana Wolnickiego
- 21.06.2026
Nagroda Nauczyciel Roku im. Jana Wolnickiego - to wyjątkowe wyróżnienie przyznawane przez uczniów szkół Gminy Kozy. W gronie laureatów za 2025/26 rok znaleźli się: pani Żaneta Typek z Przedszkola Publicznego w Kozach, pani Elżbieta Hałat ze Szkoły Podstawowej nr 1, pan Jakub Syjota ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz pani Kamila Komędera-Pagieła z Liceum Ogólnokształcącego.
- Wyróżnienie im. Jana Wolnickiego: Czytaj więcej
Wędrówka przez pustynię
- 21.06.2026
Kierunki wyjazdów Halniaków nie zawsze są oczywiste. Tym razem szkolne Koło PTT wybrało się na wędrówkę po Pustyni Błędowskiej.
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania zamku Rabsztyn, położonego na Szlaku Orlich Gniazd. Filip w ciekawy sposób przybliżył historię tej warowni oraz opowiedział o jej obecnym stanie. Następnie czerwonym i żółtym szlakiem ruszyliśmy w kierunku wzgórza Czubatka. Ze szczytu mogliśmy podziwiać rozległą panoramę pustyni oraz Zagłębia Śląsko-Dąbrowskiego.
- Wędrówka przez pustynię: Czytaj więcej
Relaks i edukacja
- 21.06.2026
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami - mogli to poczuć w słoneczny piątek uczniowie klasy 5b, którzy wybrali się nad Jezioro Międzybrodzkie. Piękna pogoda, dookoła woda i góry, czyli prawdziwy wakacyjny klimat. Dzięki panu Damianowi - ratownikowi Beskidzkiego WOPR dzieci mogły posłuchać prelekcji związanej z bezpieczeństwem nad wodą oraz przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Potem były wodne szaleństwa na motorówce ratowniczej oraz policyjnej, a także czas relaksu na rowerkach wodnych. Po aktywnie spędzonym czasie można było schłodzić stopy w zimnej wodzie i usmażyć przysmaki na ognisku.
- Relaks i edukacja: Czytaj więcej
Psychoedukacja ma znaczenie!
- 21.06.2026
Gratulacje dla Melanii Malarz (7a) za zajęcie 2 miejsca w IV gminnym konkursie "Psychoedukacja ma znaczenie" organizowanym przez Młodzieżową Radę Gminy pod patronatem Wójta Gminy Kozy. Psychoedukacja odgrywa istotną rolę w budowaniu świadomości własnych emocji, lepszym poznawaniu siebie oraz zrozumieniu innych ludzi, ich zachowań i relacji.
- Psychoedukacja ma znaczenie!: Czytaj więcej
W oczekiwaniu wakacji
- 21.06.2026
W świetlicy z niecierpliwością czekamy na zbliżające się wakacje i już czujemy wakacyjny nastrój. Podczas zajęć dzieci wykonały prace plastyczne pt. „Morskie opowieści – wypoczynek wakacyjny” oraz „Bezpieczne wakacje”, przypominając sobie jednocześnie zasady bezpiecznego letniego wypoczynku. Powstały kolorowe i pomysłowe prace pełne słońca, morza i wakacyjnych marzeń.
- W oczekiwaniu wakacji: Czytaj więcej
Wędrówka do serca Tatr
- 21.06.2026
15 i 16 czerwca klasy 7 uczestniczyły w wycieczce do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pierwszy dzień upłynął na wędrówce do Morskiego Oka i spacerze brzegami tego najpopularniejszego jeziora. Mimo chmur i lekkich opadów wszyscy byli zachwyceni widokami.
Drugiego dnia udało się zwiedzić nowoczesne Tatrzańskie Archiwum Planety Ziemia w Kościelisku i przejść malowniczą Doliną Kościeliską. Ci, którzy nie potrzebowali odpoczynku udali się do Smreczyńskiego Stawu.
- Wędrówka do serca Tatr: Czytaj więcej
Ozobot z Ic
- 17.06.2026
17 czerwca dzieci z klasy 1c uczestniczyły w zajęciach z ozobotem prowadzonych przez panią Bożenę Dyczkowską. Podczas spotkania miały okazję poznać nowe umiejętności, rozwijać swoją kreatywność oraz aktywnie uczestniczyć w przygotowanych zabawach i ćwiczeniach. Zajęcia przebiegały w miłej i radosnej atmosferze, sprzyjając współpracy, integracji grupy oraz zdobywaniu nowych doświadczeń. Dzieci z dużym zaangażowaniem brały udział w proponowanych aktywnościach, czerpiąc wiele radości ze wspólnie spędzonego czasu.
- Ozobot z Ic: Czytaj więcej
CEL Kraków-Balice
- 15.06.2026
11 czerwca uczniowie klas 1a i 2a uczestniczyli w wycieczce do Centrum Edukacji Lotniczej przy Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice. Celem wyjazdu było poznanie zasad funkcjonowania lotniska oraz pracy osób związanych z transportem lotniczym.
Podczas wizyty uczniowie w ciekawy i przystępny sposób poznali drogę pasażera od odprawy biletowo-bagażowej aż do wejścia na pokład samolotu. Mieli okazję zobaczyć szkoleniowy terminal pasażerski oraz dowiedzieć się, jak przebiega kontrola bezpieczeństwa. Poznali również wiele ciekawostek dotyczących pracy pilotów, stewardes, kontrolerów lotów i pracowników obsługi lotniska.
- CEL Kraków-Balice: Czytaj więcej
Nasi "siłacze"
- 12.06.2026
Konkurs na Siłę Dłoni organizowany przez Samorząd Uczniowski dobiegł końca! W rywalizacji wzięło udział ponad 100 uczniów, którzy z dużym zaangażowaniem sprawdzali swoją siłę i walczyli o jak najlepsze wyniki.
W kategorii chłopców klas VI–VIII pierwsze miejsce zdobył Jakub Miodoński- obronił w ten sposób ubiegloroczny tytuł (8a), drugie Wojciech Krzywda (7b).
- Nasi "siłacze": Czytaj więcej
Galeria zdjęć
- brak danych
60 lat
Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach