• INNOWACJE pedagogiczne

• Koło Badaczy Kultury - p. Jakub Syjota i p. Monika Trzebuniak

GALERIA RĘKODZIEŁA PRZY PAWILONIE EWANT Kozy13 grudnia 2019r.

W grudniu Badacze Kultury kolejny raz odwiedzili Galerie Rękodzieła przy pawilonie handlowym Ewant. Tym razem ich zadaniem było wykonanie ozdobnych dzwonków. Zajęcia były podzielone na dwa etapy. Na pierwszym spotkaniu Badacze nadawali kształty dzwonkom, które powędrowały do pieca, natomiast na kolejnym ozdabiali je kolorowym szkliwem i znów pozostawili do wypalenia. Efekty są wspaniałe.

GALERIA BWA, WYSTAWA pt. „Bielska Jesień”  15 listopada 2019r.

W listopadzie Badacze Kultury wybrali się do BWA w Bielsku-Białej w celu obejrzenia wystawy pt. „Bielska Jesień”. Zainspirowani dziełami artystów malowali dekoracyjne wzory na torbach z tkaniny, wykorzystując szablony oraz tworząc własne kompozycje.

WARSZTATY MALOWANIA NA SZKLE W BWA W BIELSKU-BIAŁEJ    7.12.2018r.

Poznawaliśmy techniki malarstwa na szkle pod kierunkiem instruktora pani Małgorzaty Krzempek Tworzyliśmy w tym stylu prace inspirowane wystawą malarstwa DZIECI ŚWIATŁA.

WARSZTATY W PRACOWNI CERAMICNEJ W EWANCIE, Kozy 24.11.2018 oraz 4.01.2019.

Zapoznaliśmy się z techniką modelowania gliny oraz warsztatem ceramicznym. Tu powstały nasze ażurowe wazony i lampiony.

WIZYTA W PAŁACU CZECZÓW - Podziwialiśmy fotografie na wystawie "Odtworzone historie- dawno, dawno temu" Bartłomieja Hałata Szukaliśmy inspiracji do naszej twórczości w Izbie historycznej, bibliotece i sali koncertowej pałacu.

KONCERT KOLĘD W PAŁACU CZECZÓW

Uczestniczyliśmy w noworocznym koncercie Niezależnego Zespołu Miłośników Muzyki. Wraz z zespołem wystąpił pan Jakub Syjota.

PORANEK MUZYCZNY W BIELSKIM CENTRUM KULTURY 28.10.2018r. Koncert Orkiestry KameralneJze Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej

Warsztaty Art-recyklingu w pracowni rzeźby, ceramiki i szkła Ars Nova w Bielsku – Białej. 27.09.2019r.

Tworzyliśmy ozdoby oraz elementy biżuterii z tłuczonego szkła pochodzącego z recyklingu.