• INNOWACJE pedagogiczne

• Projekty e-Twinning. Innowacja p. Barbary Jasińskiej

• Innowacja pedagogiczna w klasie 2b- projekt międzynarodowy.

Od listopada uczniowie klasy 2b, pod kierunkiem wychowawcy Barbary Jasińskiej, brali udział w międzynarodowym projekcie eTwinning

„ Christmas in Europe”. W projekcie brały udział szkoły z całej Europy.

Dzieci poznawały tradycje świąteczne w różnych krajach,  rozwiązywały quizy, tworzyły logo , słowniczki w językach narodowych i języku angielskim. Wspaniałym doświadczeniem dla drugoklasistów było projektowanie kartek świątecznych i wysłanie ich do szkół partnerskich. Przed przerwą świąteczną również dzieci z naszej szkoły otrzymały piękne kartki z życzeniami od swoich rówieśników z Chorwacji, Portugalii, Macedonii Północnej. W konkursie na najpiękniejszą kartkę świąteczną projektu najwięcej głosów zdobyła praca z Polski, której  autorką jest Sandra z 2B.Tyle samo głosów zdobyła kartka kolegów z Turcji. Co ciekawe obie kartki zawierały motyw bałwanka.

Świąteczny czas to również kolędy i pastorałki. Nagranie piosenki  „Świeć gwiazdeczko” było sporym wyzwaniem dla wychowawcy i drugoklasistów, ale udało się znakomicie. Nasza pastorałka została zamieszczona na platformie projektu.

W projektach eTwinning najważniejsza jest współpraca,  zarówno dzieci jak i nauczycieli. Pedagodzy przygotowywali gry, quizy, proponowali ciekawe działania plastyczne, tworzyli wspólne  e-booki, prezentacje multimedialne. Wymieniali się pomysłami i nawzajem uczyli.

Zarówno dzieci jak i rodzice uczniów  ocenili  projekt wypełniając ankiety. Niezależnie od kraju,  nasze działania  bardzo się podobały  i zyskały  przychylne opinie.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji .

innowacja 2b

------------------------------------------------------------------------------------------------

W tym roku szkolnym klasa I b pod kierunkiem wychowawcy pani Barbary Jasińskiej zrealizowała dwa międzynarodowe projekty eTwinning.

Pierwszy z nich „ I love my country” związany był z tematyką patriotyczną. W projekcie oprócz Polski brały udział szkoły z Włoch, Turcji Rumunii. Grecji.

Na platformie projektu Twinspace prezentowano swoje szkoły, miejscowości, zwyczaje,  tradycje. Podziwialiśmy  dzieci w strojach ludowych danego kraju, zabytki , ciekawostki. My również prezentowaliśmy jak obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości, nasze barwy narodowe, przyrodę w różnych porach roku. Zorganizowaliśmy wspólnie z panią Barbarą Sztafą (realizującą projekty w klasach starszych)  wystawę w szkole promującą projekty e Twinning.

Drugi projekt międzynarodowy  „Land full of wild animals” miał charakter przyrodniczy. Dzieci z różnych krajów poznawały  dziko żyjące zwierzęta. Każda szkoła prezentowała swoje zwierzę. Nasze pierwszaki poznawały życie i zwyczaje niedźwiedzia brunatnego i foki szarej. Dzieci wykonały plakaty, obrazki wybranego zwierzęcia i wysyłały je do szkół partnerskich w całej Europie.

Było tego sporo;) W naszym projekcie uczestniczyło 13 szkół z Turcji, Islandii, Ukrainy, Grecji, Rumunii, Litwy, Bułgarii, Czech, Niemiec.

Otrzymaliśmy mnóstwo przesyłek z całej Europy. Dzieci z wielkim zapałem otwierały listy od swoich rówieśników z innych szkół europejskich. W każdej szkole powstała wystawa z rysunków i plakatów dzikich zwierzat.

Uczniowie  biorąc udział w projektach eTwinning poznają swoich rówieśników z innych krajów, uczą się pracować w zespole, motywują się do nauki języków obcych, uczą się możliwości jakie daje Internet do nauki i zabawy.

Namawiamy wszystkich do udziału w fascynującej przygodzie jaka jest eTwinning!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i zdjęć związanych  z projektem.

FILM - kliknij tutaj