Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ.
KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ
- 38
Konkurs szkolny - FLAGA POLSKI
Z okazji Święta Niepodległości ogłosiliśmy konkurs na wykonanie biało-czerwonej flagi. Otrzymaliśmy aż 40 prac, a ich autorom bardzo dziękujemy.
Klikając w poniższy link można zagłosować na najciekawszą flagę
https://forms.gle/R51irBmoBet8UaVN9
Głosowanie odbywa się do niedzieli 22 listopada do godz. 12.00
Zachęcamy do udziału z zabawie.
36
Pasowanie na ucznia - klasy 1
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na ucznia - klasy 1.
2
Posłuchaj.... zaśpiewaj....
Utwór „Co to jest niepodległość” nagrany całkowicie zdalnie przez uczennice uczęszczające na szkolne kółko wokalno instrumentalne.
śpiew: Martyna Kaniewska, Nikola Kierpiec, Martyna Ślósarczyk, Jagoda Jakubiec
montaż: Jakub Syjota
Co_to_jest_niepodleglosc.mp3
Śladami niepodległości
Zapraszamy do obejrzenia dwóch prezentacji stworzonych przez uczniów klasy 8b i 8a. Prezentacje przybliżają wydarzenia i osoby związane z obchodzonym 11 listopada Świętem Niepodległości.
Portret Józefa Piłsudzkiego autorstwa Olivii Rzeźnik z klasy 8a
Prezentacja klasy 8b
Prezentacja klasy 8a
„Zielona Pracownia” w Szkole Podstawowej nr 2
„Zielona Pracownia” w Szkole Podstawowej nr 2
20 października 2020r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się otwarcie Zielonej Pracowni „Żyj Eko-logicznie”. Sala została wyremontowana i doposażona dzięki środkom pozyskanym w ramach konkursu organizowanego przez WFOŚiGW w Katowicach. Całkowity koszt remontu sali i zakupu nowoczesnych pomocy dydaktycznych wyniósł 37500 zł.
Udało się stworzyć nowoczesną pracownię przyrodniczą, w której uczniowie będą mogli zgłębiać tajniki geografii, biologii czy przyrody. Powstały przyjazne dla uczniów miejsca do nauki, dzięki możliwości wykorzystywania nowoczesnych pomocy dydaktycznych i technologicznych.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał wicewójt Marcin Lasek, a towarzyszyły mu dyrektor Joanna Matlak, wicedyrektor Maria Sitarz oraz pani Natalia Piznal - przedstawiciel GZOSiP.
Pani Anna Kózka-Filarska - autorka i inicjatorka projektu pracowni przeprowadziła z uczniami klas 7 i 8 zajęcia ”Mistrz segregacji”. Podczas nich młodzi członkowie koła geograficznego mogli wykorzystać zestaw plansz „Młodego ekologa” oraz matę „Biodegradacja odpadów w czasie”, na której zaprezentowano - ku przestrodze i nauce - jak szybko, a właściwie wolno, bo nawet do kilku tysięcy lat następuje rozkład odpadów wyrzucanych bez segregacji, a więc z góry pozbawionych szans na recykling.
Uczniowie segregowali śmieci na właściwe frakcje, a później, przy użyciu pozyskanych w projekcie tabletów, rozwiązali quiz „Mistrz segregacji”, co wcale nie było rzeczą łatwą.
Organizatorem konkursu „Zielona Pracownia_Projekt’2020” był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Konkurs skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego, a jego przedmiotem było utworzenie projektu szkolnej pracowni. Ocenie podlegał pomysł na zagospodarowanie pracowni – jej funkcjonalność, innowacyjność rozwiązań oraz różnorodność pomocy dydaktycznych na dofinansowanie w formie dotacji dla najlepszych wniosków.
Celem konkursu było nagrodzenie projektów ekopracowni, których przyszła realizacja wpłynie znacząco na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów z terenu województwa śląskiego, poprzez uatrakcyjnienie warunków nauczania oraz zastosowanie kreatywnych rozwiązań zagospodarowania przestrzeni szkolnej.
Serdecznie zapraszamy do foto galerii https://sp2kozy.edupage.org/album/#photos:album:269
Europejska Odznaka Jakości dla naszej szkoły
Europejska Odznaka Jakości dla naszej szkoły
Miło nam poinformować, że wśród polskich nauczycieli nagrodzonych w tym roku EQL czyli Europejską Odznaką Jakości eTwinning jest pani Barbara Jasińska.
Pracę zarówno nauczyciela jak i uczniów obecnej klasy 3b oceniono jako reprezentującą najwyższy , europejski poziom.
Odznakę przyznano za projekt „The joy of books” realizowany w ubiegłym roku szkolnym.
Projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu: www.etwinning.net.
Gratulujemy i życzymy nowych, ciekawych pomysłów.
Semper Melior
Jak co roku Wójt Gminy Kozy przyznał wyróżnienia Semper Melior-zawsze lepszy za sukcesy osiągnięte w 2019 roku. Wśród wyróżnionych znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły. W kategorii Pasja nagrodę otrzymał nasz absolwent Kamil Handzlik za osiągnięcia w kolarstwie szosowym. Kamil zdobył I miejsce w ogólnopolskim Mini Tour de Pologne w kategorii młodzik. W kategorii Kultura i sztuka wyróżnienie otrzymała Paulina Handzlik za nagrody zdobyte w gminnych konkursach plastycznych. W kategorii Człowiek wyróżniony został Maksymilian Dudys, który od kilku lat działa w Szkolnym Samorządzie Uczniowskim, jest jednym z najlepszych uczniów w naszej szkole, wyróżnia się wysoką kulturą osobistą oraz reprezentuje szkołę i gminę w turniejach szachowych.
Tymczasowe odwołanie konkursów przedmiotowych
Drodzy rodzice oraz uczniowie,
w związku z przejściem klas 4-8 na system nauczania zdalnego, wszystkie konkursy przedmiotowe zostają tymczasowo odwołane.
Nowe terminy konkursów będą ustalane po powrocie do nauczania stacjonarnego lub hybrydowego.
Życzymy zdrowia.
Przewodniczący szkolnej komisji konkursowejJacek Herjan
Zasady podczas lekcji online
- Na lekcje online logujesz się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.
- Zakaz udostępniania linków z dostępem do lekcji osobom postronnym.
- Zakaz nagrywania, robienia zdjęć i streamowania podczas lekcji.
- Gdy nauczyciel mówi i prowadzi lekcję, należy wyłączyć mikrofon i odzywać się tylko po udzieleniu głosu przez prowadzącego lekcję.
- Na polecenie nauczyciela należy włączyć kamery.
- Zwracamy się kulturalnie do siebie, bez używania wulgaryzmów i slangu młodzieżowego.
- Na czacie piszemy tylko uwagi i pytania związane z tematem lekcji lub w związku z problemami technicznymi.
- Przygotuj podręczniki, zeszyt, pomoce niezbędne do lekcji z danego przedmiotu.
- Zadbaj o to, aby w pokoju była cisza, wyłącz muzykę.
- Poinformuj najbliższych o tym, że masz lekcję i poproś o nieprzeszkadzanie.
- Uczestnictwo w zdalnym nauczaniu jest obowiązkowe.
- Uczestnictwo w zajęciach stanowi element do oceniania z przedmiotu i zachowania.
- Zakaz umieszczania w swoim profilu zdjęć pornograficznych, zbrodniarzy wojennych, przestępców, rzeczy nielegalnych, treści demoralizujących.
Nauczanie zdalne klas 4 - 8
Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie,
w związku z wprowadzeniem zdalnego nauczania w szkole do 8 listopada informuję o zasadach jego organizacji:
1. Wszystkie lekcje odbywają się online na platformie Zoom oraz sporadycznie na innych wskazanych przez nauczyciela. Do przesyłania zadań dziennik elektroniczny.
2. Lekcje odbywają się zgodnie z planem w czasie rzeczywistym. Link do lekcji będzie dostępny w terminarzu każdej klasy na Librusie.
3. Lekcja może odbywać się jako wykonywanie zadań przez ucznia, ale na jej początku nauczyciel i uczniowie spotykają się online, jest sprawdzana obecność, a w czasie wykonywania zadań nauczyciel pozostaje dostępny online i służy pomocą uczniom. Zadania powinny zostać odesłane nauczycielowi przed zakończeniem lekcji, chyba że czas potrzebny na ich wykonanie jest dłuższy.
4. Zadania, o których mowa powyżej, mogą być oceniane. Ocenie może podlegać także aktywność ucznia na lekcjach online.
5. Obecność na lekcjach online jest obowiązkowa.
6. Na lekcjach obowiązuje włączenie kamery i mikrofonu (może być z telefonu komórkowego).
7. Obowiązuje przestrzeganie zasad, które przesyłamy w osobnym załączniku.
8.W przypadku nieobecności nauczyciela zajęcia będą odwoływane – nie będzie zastępstw
Naszym celem jest zorganizowanie efektywnego nauczania, ale i nieprzeciążanie uczniów dodatkową pracą, dlatego chcielibyśmy, by jak najwięcej zadań mogli wykonać w czasie lekcji. Efektywności pracy służy też
w naszym przekonaniu włączenie kamery, dzięki czemu kontakt między uczniem i nauczycielem, ale także między samymi uczniami jest pełniejszy, dlatego włączania kamery będziemy wymagać. Podobnie jest
z obecnością na lekcjach – samo wykonywanie zadań jest niewystarczające. Taka organizacja zdalnego nauczania ma też za zadanie wymóc na uczniach organizację i czasu i pracy – realizację obowiązków
w godzinach porannych i południowych, wolny czas w godzinach popołudniowych.Realizację zdalnego nauczania będziemy na bieżąco monitorować i w razie potrzeby korygować. O wszelkich zmianach będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem.
Prosimy również o informację o problemach z uczestnictwem w zdalnym nauczaniu i kłopotach ze sprzętem.
Prosimy o zrozumienie – kłopoty różnego rodzaju mogą napotkać nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele.
Mimo trudnego dla nas wszystkich czasu, mimo narastających i zupełnie nowych problemów bardzo prosimy wszystkich o mobilizację, wzajemne wsparcie i życzliwość.
Z pozdrowieniami, Joanna Matlak
Laureatka konkursu fotograficznego
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Maja Nycz (6a), została laureatem w ogłoszonym w czerwcu Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Magia Beskidów- świat zwierząt. Konkurs zorganizowany był przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Oddział w Żywcu i Żywiecki Klub Fotograficzny w Oddziale Babiogórskim PTTK.
Nasza biblioteka na Librusie
Instrukcja logowania do e-biblio.
Logujemy się na swoje konto na Librus Synergia wybieramy MODUŁY a następnie e-biblio (biblioteka) i jesteśmy na swoim koncie czytelnika. W katalogu bibliotecznym w miejscu szukaj wpisujemy tytuł lub autora szukanej książki.
Po wybraniu książki, która nas interesuje klikamy rezerwuj. Po zaakceptowaniu rezerwacji przez nauczyciela bibliotekarza można zgłosic się do biblioteki po zarezerwowaną książkę.
WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI PATRIOTYCZNEJ
Do etapu gminnego zakwalifikowali się :
Kl.0 –III
Marcelina Nycz – gr.,,0”
Kornelia Okrzesik kl. III a
Krzysztof Łyczko kl. III b
kl. IV –VIII
Natalia Foltyn kl. IV b
Marcin Adamski kl. VII a
Zuzanna Bącal kl. VII a
Agata Kuc kl. Agata Kuc kl. VII b
Gratulujemy zwycięzcom!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
Etap gminny odbędzie się w dn. 10 listopada 2020 r. o godz. 9.00
w Pałacu Czeczów w Kozach. Obowiązuje strój galowy.
p. Barbara Gąsiorek,
p. Marta Lewandowska
p. Ewa Wójcicka
Mistrzowie tabliczki mnożenia
W dniu 2 października obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła po raz drugi już wzięła udział w obchodach, organizując tydzień z tabliczką mnożenia. W ramach akcji przypominaliśmy tabliczkę w domach i szkole, okleiliśmy kolorową tabliczką mnożenia schody, w szkole działał Patrol Tabliczki Mnożenia, a w piątek, 02.10. 2020 r., uczniowie klas III - VIII przystąpiły do egzaminów z tabliczki. W egzaminie wzięły udział 258 osoby. Wydano 106 Certyfikatów Eksperta Tabliczki Mnożenia. W każdej klasie wyłoniony został Mistrz Tabliczki Mnożenia oraz Mistrz Szkoły - Stanisław Kubica z czasem11,36 s.
W ramach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia organizowany był również internetowy konkurs Arcymistrz Mnożenia - dla szkół z całej Polski oraz zagranicy, które brały udział w SDTM. W naszej szkole wzięło udział
9 uczniów oraz 4 dorosłych.
Konkurs był niezwykle trudny - przez 3 dni należało rozwiązywać łamigłówki, zakodować odpowiedzi i zdążyć wysłać we wskazanym przez organizatorów czasie.
Do finału, który odbył się online w czasie rzeczywistym 17 października
o godz.9.00, zakwalifikował się Szymon Stanisławski z klasy 3b.
Szymon w finale zajął 5 miejsce w ogólnym rankingu.
KONKURS PLASTYCZNY WAKACYJNA PRZYGODA
Szóstego października Szkołę Podstawową nr 2 odwiedziły organizatorki konkursu plastycznego Wakacyjna przygoda w powiecie bielskim. Wręczyły one nagrody naszym laureatkom:Nikoli Madejskiej (I miejsce) i Gabrieli Jachymek (II miejsce).
Zapraszamy do obejrzenia "wirtualnego" apelu z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej, przygotowany przez klasę 5a i p. Annę Kos Waluś, kliknij poniżej.
30 września 2020 roku, Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Chłopaka – Dzień Krawata.
Ponowne otwarcie sklepiku szkolnego
Wielkie otwarcie SKLEPIKU SZKOLNEGO już w najbliższy poniedziałek 5 października.
Sklepik będzie czynny codziennie od 7.15 - 14.15
Zarządzenie nr 2/2020/2021 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach z dnia 29 września 2020 r.
w sprawie wyznaczenia koordynatora do spraw dostępności
Na podstawie art. 68 ust. 1 pkt 1 ustawy z 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe oraz art. 14 ust. 1 ustawy
z dnia 19.07.2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2019 r. poz. 1696 ze zm.) zarządza się, co następuje:§ 1. Wyznaczam następujące osoby do pełnienia funkcji koordynatora do spraw dostępności w Gminie Kozy:
- Bożena Dyczkowska – koordynator ds. dostępności cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej,
- Maciej Drewnicki – koordynator ds. dostępności architektonicznej.
§ 2. Do zadań koordynatora należy w szczególności:
1) wsparcie osób ze szczególnymi potrzebami w dostępie do usług świadczonych przez Gminę;
2) przygotowanie i koordynacja wdrożenia planu działania na rzecz poprawy zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami przez Gminę, zgodnie z wymaganiami określonymi w art. 6 ustawy z dnia 19.07.2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami;
3) monitorowanie działalności podejmowanej przez Gminę w zakresie zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
§ 3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie