• SUKCESY uczniów

• 2022/2023

• 5 października 2022r. - w Domu Kultury w Miloardowicach odbył się Finał Powiatowy w Szachach Drużynowych. Nasza młodsza drużyna (rocznik 2010 i młodsi) zdobyła BRĄZOWE MEDALE (Malwina Brykalska 5b, Artur Dudys 5a, Przemysław Byrski 6b oraz Karol Wąsik 5b). Młodzieżowa drużyna wystąpiła w składzie: Róża Brykalska 8b, Maja Skowron 7a, Tomasz Waluś 8b oraz Mikołaj Wiktor 8a, zajmując VI miejsce.

Opiekun: Marta Dubiel

--------------------xxx----------------------

Międzynarodowy konkurs plastyczny MIESZKAM W BESKIDACH

Ilość uczestników: 28 z klas 0-8

LAUREACI

Kategoria rysunek III m. Zofia Tarnawa (0 II), wyróżnienie Anna Matura (2b)

kategoria fotografia (różne grupy wiekowe): I m. Wiktoria Stolarczyk (8a) II m. Igor Duźniak (8c), Zofia Oczko (7a), III m. Weronika Baran (2b), Patryk Dobija (1c), Zuzanna Jamrozik (6b), Maja Nycz (8a) wyróżnienie: Emilia Stasiak (8a)

kategoria formy przestrzenne wyróżnienie : Mateusz Gmaj (8c)

Szkolny koordynator konkursu: Monika Trzebuniak

-----------------------xxx-------------------------

VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW „Zostań i Ty - projektantem mody”

Konkurs dla uczniów z klas 7-8.

Cztery uczestniczki : Maja Nycz (8a), Marta Ponc (8a), Emilia Stasiak (8a) i Emilia Pawełoszek (8b). Maja Nycz otrzymała wyróżnienie w konkursie.

Opiekun: Monika Trzebuniak

-----------------------------xxx------------------------

Powiatowy konkurs plastyczny 8 edycja Konkursu Plastycznego z cyklu "Postaci filmowe i bajkowe": BOHATEROWIE BAŚNI H.CH RISTIANA ANDERSENA Konkurs organizowany przez MDK im. Jacka Lecha w Bielsku- Białej

10 UCZESTNICZEK Z KLAS 4-6

I miejsce zdobyła Aleksandra Dudzik z klasy 5a, a II miejsce Julia Plata z klasy 5b.

W konkursie wzięły udział także: Łucja Wojtusiak (4a),Emilia Kozik (4b),Wiktoria Kolodko (5a), Oliwia Malarz (5a), Nina Smolarczyk (5b), Julia Fajt (6b),Gabriela Góra (6b) i Natasza Wojtal (6b).

Szkolny opiekun konkursu: Monika Trzebuniak

Międzynarodowy konkurs Kangur matematyczny

16 marca 2023 Brało udział 64 uczniów

Wyróżnienie w konkursie otrzymali uczniowie: Pindel Franciszek kl 2b Biela Konrad kl 3c Łyczko Maciej kl 3c Plata Julia kl 5b Dudys Artur kl 5a Rogala Filip kl 6b Walewski Norbert kl 8b

Opiekunowie: Anna Kos-Waluś, Dorota Marzec-Szaliga, Paweł Wyrozumski

XXII edycja Ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

I miejsce w etapie parkowym - rejonowym oraz udział w etapie wojewódzkim -

Artur Dudys 5a, Julia Plata 5b, Zofia Ryłko 7a

Opiekun: Anna Kózka-Filarska

Konkurs Mikołaj Kopernik CZŁOWIEK RENESANSU;

etap regionalny; 25 kwietnia 2023;

Organizatorem konkursu był Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Bielsku-Białej

III miejsce zajął Artur Dudys z klasy 5a.

Opiekun: Miłosz Zelek

-----------------------------xxx------------------------

18.05.2023 r odbył się finał XXVI Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej JONASZ.

Finalistami z naszej szkoły byli: w grupie kl. 5-6 1.Szymon Stanisławski

w grupie kl. 7-8 1. Natalia Zalewska 2.Emilia Stasiak 3. Paulina Surwiłło

Uczennica Paulina Surwiłło uzyskała tytuł Laureata.

Opiekun: Barbara Łopadczak

-----------------------------xxx------------------------

Oliwier Starzyk oraz Artur Dudys, uczniowie klasy piątej pod opieką pani Bożeny Dyczkowskiej, reprezentowali naszą szkołę w IV Ogólnopolskich Zawodach Algorytmicznych Centrum Mistrzostwa Informatycznego w kategorii klas 4-8. Uczniowie rywalizowali w dniach 27 i 28 maja br. tworząc programy w aplikacji Scratch. Zawodników gościła Politechnika Łódzka, która jest partnerem wiodącym projektu "Centrum Mistrzostwa Informatycznego" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Nasi młodzi programiści zdobyli wysokie siódme miejsce wśród drużyn z całej Polski. Brawo!