• I MIEJSCE w drugiej edycji konkursu Śladami Osiągnięć Polskiej Nauki

• W dniu 10 maja odbyła się uroczystość wręczenia nagród w drugiej edycji konkursu upamiętniającego dokonania polskich naukowców z okazji Dnia Nauki Polskiej.  Tegoroczna edycja poświęcona była życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza oraz historii polskiego złotego w latach 1924-2024, co sprawdzał test wiedzy naukowej. Uczniowie zmierzyli się również z zadaniami sprawdzającymi umiejętność logicznego myślenia. Do etapu regionalnego konkursu zostało zakwalifikowanych 45 uczniów, którzy 18 kwietnia 2024 roku w siedzibie organizatora konkursu, tj. w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM w Bielsku-Białej rozwiązywali test finałowy. Miło nam poinformować, że najlepiej , w kategorii klas IV-VI, napisał go Filip Krywult, uczeń klasy VIa naszej szkoły, tym samym zdobywając pierwsze miejsce. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw!

• Wręczenie nagród w konkursie plastycznym NA SZCZYCIE

• Nowa galeria Wręczenie nagród w konkursie plastycznym NA SZCZYCIE została dodana do albumu fotograficznego

Uroczystość wręczenia nagród w międzynarodowym konkursie plastycznym "Na szczycie im. Mietka Krzaka" odbyła się  7 maja w DK im. Wiktorii Kubisz w Bielsku- Białej. Nagrody w tym konkursie otrzymali: Aleksandra Dudzik z klasy 6a - I miejsce i Franciszek Komędera z klasy 8a - III miejsce. W konkursie udział wzięli także: Wiktoria Klimca (8a), Łucja Zeman (5a), Joanna Kućka (5a) i Rafał Owcarz (5a).

Laureaci odwiedzili Biuro wystaw Artystycznych w Bielsku- Białej i podziwiali dzieła współczesnych malarzy, rysowników i rzeźbiarzy.       Monika Trzebuniak

• Święto Konstytucji 3 maja

• Nowa galeria Święto Konstytucji 3 maja została dodana do albumu fotograficznego

Uroczyste spotkanie 29 kwietnia 2024 r.

29 kwietnia spotkaliśmy się na uroczystym apelu, aby uczcić 229 rocznicę uchwalenia naszej konstytucji. Konstytucja 3 maja była pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie i drugą po amerykańskiej na świecie. Konstytucja 3 Maja przekształcała państwo w monarchię konstytucyjną, wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Wyrazicielem suwerennej woli narodu miał być dwuizbowy Sejm.

Oglądaliśmy rękopis konstytucji oraz wizerunki wszystkich jej twórców, uwiecznionych w obrazie Jana Matejki. Śpiewaliśmy pieśń "Witaj majowa jutrzenko". Na koniec uczniowie w grupach tworzyli plakaty z informacjami o konstytucji.

Wydarzenie przygotowali: pani Barbara Gąsiorek, pani Marta Lewandowska i pan Jakub Syjota z uczniami z klasy 5b, 6a i 8a.