Dnia 5 grudnia odbył się wyjazd oddziałów zerowych do Domu Kultury w Kętach. Dzieci obejrzały spektakl pt. „Calineczka” w wykonaniu dziecięcej Grupy Teatralnej BAJDURKI. Uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych i oczywiście spotkały się z samym Świętym Mikołajem, który rozdał wszystkim prezenty.
WYJAZD ZERÓWEK DO DOMU KULTURY W KĘTACH
Laureaci gminnego konkursu plastycznego KARTKA BOŻONARODZENIOWA
Nowa galeria Laureaci gminnego konkursu plastycznego KARTKA BOŻONARODZENIOWA została dodana do albumu fotograficznego
9Wyniki konkursu na kartkę bożonarodzeniową promującą gminę Kozy
Jak co roku pierwszą oznaką zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, było obwieszczenie konkursu na projekt kartki bożonarodzeniowej promującej naszą miejscowość. Do boju o świąteczne zwycięstwo stanęło wielu uzdolnionych uczniów koziańskich szkół. Wybór najlepszych prac dla komisji z Panem Wójtem Jackiem Kalińskim na czele, był nie lata wyzwaniem. Oceniono technikę, różnorodność i samodzielność wykonania.
W konkursie reprezentowało naszą szkołę 13 uczestników z klas 1-8.
Spośród złożonych prac ( ze wszystkich szkół w Kozach) wybrano 12 najlepszych projektów do głosowania internetowego.
Wśród nich znalazły się prace uczniów i uczennic z naszej szkoły:
1. Filipa Witkowskiego ( 2 Ai)
2. Leny Haramus (2B)
3. Bartosza Gmaja (5A)
4. Martyny Ślosarczyk (6A)
5. Mateusza Gmaja (8c)
W głosowaniu internetowym zwyciężył Mateusz Gmaj z 8c.
Najlepszą kartkę w kategorii klas I-III wykonała Lena Haramus z 2B .
W konkursie wzieli także udział: Wiktoria Kołodziejczyk (1c),Tatiana Malarz (3c), Łucja Zeman (4a), Łukasz Zawiślak (4a), Jagoda Jakubiec (6a), Maria Duźniak (6b),Gabriela Góra (6b) i Amelia Handzlik (6b).
Bardzo dziękuję za udział w konkursie wszystkim uczestnikom i gratuluję zwyciezcom.
Monika Trzebuniak
Mikołajkowa wycieczka klasy 6b
Nowa galeria Mikołajkowa wycieczka klasy 6b została dodana do albumu fotograficznego
Wycieczka do kina Helios i parku GoJUMP w Bielsku- Białej
29W dzień świętego Mikołaja wybraliśmy się na wycieczkę do Bielska- Białej, pod opieką wychowawczyni Moniki Trzebuniak i pani Marty Miśkowiec. Oglądaliśmy wzruszający film "Chłopiec zza szyby" w kinie Helios i świetnie bawiliśmy się w parku trampolin GoJUMP. Z wycieczki wracaliśmy pociągiem.
To był dzień pełen wrażeń!
klasa 6b
Grudniowe zebrania z rodzicami
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Dzień Pluszowego Misia
Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z oddziałów zerowych od rana bawiły się ze swoimi pluszowymi misiami/pluszakami. Były piosenki, tańce, rozmowy na temat znanych bajkowych misiów oraz dzieci obejrzały prezentację multimedialną. Dzieci wykonały piękną pracę plastyczną oraz otrzymały Medal Przyjaciela Pluszowego Misia. To był dzień pełen misiowych niespodzianek.
6
PASOWANIE NA UCZNIA
14 października 2022r. odbyło się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim piórem przez Dyrektor szkoły Joannę Matlak. Pierwszoklasiści głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i pamiątkowe zdjęcia.
1
Gminny konkurs plastyczny KARTKA BOŻONARODZENIOWA
Wycieczka do Pragi
W dniu 08.11.2022 r. klasy 7a i 8b wraz z wychowawczyniami p. Dorotą Marzec-Szaligą i Anną Kos-Waluś oraz z panią Bożeną Dyczkowską wyruszyły na trzydniową wycieczkę do Pragi.
Po kilkgodzinnej podróży rozpoczęliśmy zwiedzanie stolicy Czech. Przygodę rozpoczęliśmy spacerem na plac Hradczański. Zobaczyliśmy m.in.: Klasztor norbertanów na Strahowie, taras widokowy z panoramą Hradczan i Małej Strony, Loretę - barokowy kompleks sakralny będący popularnym miejscem pielgrzymkowym, pałac Martinicki zaliczany do najpiękniejszych budowli renesansowych w Pradze, pałac Arcybiskupi czy zdobiony techniką sgraffito pałac Schwarcenbergów. Byliśmy świadkami zmiany warty na Hradczanach. Następnie odwiedziliśmy Małą Stronę - jedną z najstarszych praskich dzielnic. Zobaczyliśmy plac Maltański z siedzibą zakonu Maltańskiego, ścianę Johna Lennona, kanał Czertowka oraz najsłynniejszy praski zabytek jakim jest most Karola. Z mostu Karola roztaczała się malowicza panorama Pragi po zmierzchu. Nasz spacer zakończyliśmy na Rynku słuchając ciekawych opowieści o średniowiecznym zegarze astronomicznym Orloj mistrza Hanusza i podziwiając ratusz i kościół przy rynku.
Kolejny dzień był nie lada wyzwaniem, gdyż uczestników wycieczki oprócz zwiedzania czekała też zabawa miejska - quiz dotyczący zabytków Pragi, do których docieraliśmy piechotą. Uczniowie mieli za zadanie wypełniać luki związane z informacjami dotyczącymi obiektów, umiejscowić je na mapie Pragi, a także rozpoznać je na zdjęciach. Zwiedzanie zaczęliśmy od wizyty na placu Wacława, który zdobi monumentalny gmach Muzeum Narodowego oraz pochądzący z roku 1913 pomnik św. Wacława w otoczeniu patronów ziemi czeskiej. Odwiedziliśmy Stare Miasto oraz Nowe Miasto, gdzie zobaczyliśmy m.in. Uniwersytet Karola, który jest najstarszym uniwersytetem w Europie Środkowej oraz Teatr Stanowy uznawany za najsłynniejszy teatr w Pradze. Po zakończonej grze miejskiej oraz krótkiej przerwie obiadowej zakupiliśmy pamiątki oraz spacerowaliśmy brzegami Wełtawy, aby podziwiać Pragę nocą.
Trzeci dzień rozpoczęliśmy nietypowo przejazdem praskim metrem na stację Wyszehrad. Wyszehrad to wzgórze wznoszące się na prawym brzegu Wełtawy, na którym na przełomie XI i XII wieku wznosiła się rezydencja królewska. Do najciekawszych zabytków, które znajdziemy na Wyszehradzie zaliczyć można kościół św. Piotra i Pawła, najstarszą w Pradze romańską rotundę św. Marcina, budynek kapituły kolegiackiej, kolumnę diabła oraz wyszehradzki cmentarz. Po długim spacerze po wyszehradzkim wzgórzu zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy w powrotną drogę do Kóz.
3
Wizyta w Izbie Historycznej
3 listopada dzieci z grupy 01 uczestniczyły w zajęciach muzealnych w Izbie Historycznej Pałacu Czeczów w Kozach. Na początku pan przewodnik przybliżył wszystkim bardzo ważną postać - patrona izby - Adolfa Zubera. Opowiedział także po krótce o właścicielach pałacu z rodu Czeczów.
Zwiedzając muzealne pomieszczenia pałacu, zerówkowicze mogli dowiedzieć się o tym, jak dawno żyli ludzie w Kozach oraz z jakiego sprzętu i narzędzi wówczas korzystali. Dzieci zobaczyły makietę starego koziańskiego kościoła i przeszły przez jego oryginalne drewniane drzwi. Ponadto obejrzały zebrane w muzeum akcesoria związane z pszczelarstwem i pożarnictwem, tym samym poznając sposób pracy w tych zawodach w dawnych czasach. Z bliska obejrzały także figurę patrona strażaków – św. Floriana, która niegdyś znajdowała się w owczarni dworskiej. Na koniec pan przewodnik omówił elementy i historię herbu Kóz.
9
XII Koziański Bieg z okazji Święta Niepodległości
Mobilne Laboratoria Przyszłości
Dzień Edukacji Narodowej - 14 października 2022
- 9
W przeddzień Święta Edukacji Narodowej odbyły się uroczyste apele przygotowane przez uczniów z klasy 8a i 8c pod opieką wychowawców pani Sylwii Szarlej -Wyrozumskiej i pana Pawła Wyrozumskiego.
XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w podsumowaniu
EKSPERCI TABLICZKI MNOŻENIA
W egzaminie w dniu 07.10 wzięło udział 260 osób z 13 klas. Wydano 112 Certyfikaty Eksperta Tabliczki Mnożenia.
W tym:
Klasa IIIai – egzaminowanych – 14 osób, zdobytych 3 certyfikaty
Klasa IIIb – egzaminowanych – 20 osób, zdobytych 5 certyfikatów
Klasa IIIc – egzaminowanych – 18 osób, zdobytych 5 certyfikatów
Klasa IVa – egzaminowanych – 21 osób, zdobytych 7 certyfikatów (wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem)
Klasa IVb – egzaminowanych – 19 osób, zdobytych 6 certyfikatów (wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem)
Klasa Va – egzaminowanych – 22 osoby, zdobytych 12 certyfikatów (wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem)
Klasa Vb – egzaminowanych – 22 osoby, zdobytych 9 certyfikatów (wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem)
Klasa VIa – egzaminowanych – 23 osoby, zdobytych 16 certyfikatów (wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem)
Klasa VIb – egzaminowanych – 22 osoby, zdobytych 8 certyfikatów (wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem)
Klasa VIIa – egzaminowanych – 21 osób, zdobytych 14 certyfikatów (wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem)
Klasa VIIIa – egzaminowanych – 24 osoby, zdobytych 11 certyfikatów (wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem)
Klasa VIIIb – egzaminowanych – 15 osób, zdobytych 6 certyfikatów (spadek w porównaniu z poprzednim rokiem)
Klasa VIIIc – egzaminowanych – 19 osób, zdobytych 10 certyfikatów (tak samo w porównaniu z poprzednim rokiem)
Wszystkim EKSPERTOM TABLICZKI MNOŻENIA serdecznie gratulujemy!!!!
MISTRZOWIE TABLICZKI MNOŻENIA
Klasa IIIai – Dominik Chomicz - czas: 39,00 s
Klasa IIIb – Paweł Kurpas – czas: 56,00 s
Klasa III c – Malwina Michnia - czas: 30,00 s
Klasa IVa – Ewa Fabia – czas: 16,00 s
Klasa IVb – Jakub Marcela – czas: 26,24 s
Klasa Va – Oliwia Kawulok – czas: 16,76 s
Klasa Vb – Julia Plata – czas: 16,83 s
Klasa VIa – Martyna Ślósarczyk– czas: 8,47 s
Klasa VIb – Julia Fajt – czas: 14,37 s
Klasa VIIa – Amelia Gacek – czas: 9,78s
Klasa VIIIa – Szymon Mucha– czas: 23,52 s
Klasa VIIIb –Nadia Urbańczyk – czas: 13,18s
Klasa VIIIc –Jan Oboza – czas: 14,29s
Mistrz Szkoły:
Martyna Ślósarczyk
Czas 8,47 s
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!!
Z okazji święta tabliczki mnożenia w naszej szkole odbył się także matematyczny konkurs "korytarzowy". Uczniowie dobrze bawili się rozwiązując zadania przy kolejnych stacjach zadaniowych. Aż 16 grup ukończyło zabawę z pozytywnym wynikiem.
XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Szanowni Rodzice,
nasza szkoła uczestniczy w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 7 października 2022 r. pod hasłem
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
Program:
03.10.-06.10.2022. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole. Tu właśnie rola dorosłych:-)
07.10.2022. Egzaminy z tabliczki mnożenia:
* Uczeń wybiera los z 5 przypadkami mnożenia.
* Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).
* Najszybszy w klasie - zdobywa tytuł Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia,
* Najszybszy w szkole - zdobywa tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia,.
Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!
Koordynator Lokalny: Anna Kos-Waluś
POWITANIE JESIENI
W dniu 23.09.2022r. dzieci z oddziałów przedszkolnych powitały pierwszy Dzień Jesieni. W tym dniu dzieci odwiedził ważny gość- sama Pani Jesień! - Razem z koszem swoich jesiennych darów. Były wspólne tańce, śpiewy i zdjęcia. Dzieci obejrzały także prezentację multimedialną o pierwszych oznakach jesieni i zmianach jakie zachodzą wtedy w przyrodzie. Mamy nadzieję, że tak ciepło powitana jesień, będzie dla nas bogata w jesienne dary!
10
Dzień Przedszkolaka
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień kończy się,
Od najmłodszego aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!”
20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków, obchodzą Oni bowiem swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w oddziałach zerowych nie zabrakło atrakcji dla dzieci. W dobrym humorze, w rytmie wesołej muzyki, każdy przedszkolak mógł uczestniczyć w zabawach integracyjnych. Dzieci rozbawiła także sesja zdjęciowa z humorem. Dopełnieniem radosnego dnia była „wizyta” w wewnętrznym kinie ze specjalnym biletem do kina. Na koniec każde dziecko otrzymało odznakę Superprzedszkolaka.
16
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
15 września- to Międzynarodowy Dzień Kropki. Coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Do święta obchodzonego w 108 krajach, dołączyli uczniowie z klas I - III naszej szkoły. Ubrani w grochy, kropki i kropeczki wykonali prace plastyczne, których główną bohaterką była Kropka. Fantastyczne dzieła będzie można zobaczyć w szkolnej galerii. Kto wie, może wśród naszych uczniów znajdzie się talent podobny do tego, który odnalazła w sobie mała Vashti, bohaterka książki „The Dot”? Trzymamy kciuki.
Więcej zdjęć w galerii
9
Godzina dostępności
Szanowni Państwo, na podstawie art.42, ust. 2f ustawy z dnia 26 stycznia 1982 - Karta Nauczyciela, MEiN wprowadził tzw. godzinę dostępności. Dostępność nauczycieli w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach będzie sprawą indywidualnych ustaleń pomiędzy nauczycielem a rodzicem lub uczniem. Prośbę o takie indywidualne spotkanie z nauczycielem, dyrekcją szkoły należy tylko przesłać drogą mailową poprzez system ,,Librus i ustalić termin spotkania, również poprzez system ,,Librus, pasujący wszystkim zainteresowanym.
WDŻR - przybliżenie tematyki przedmiotu
Prezentacja przedstawiająca: cele, sposoby realizacji, podręczniki oraz zakres materiał przedmiotu WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE jest dostępna w zakładce DLA RODZICÓW.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie