- XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- Koło naukowe Umiemy bo eksperymentujemy
- Sprawozdanie z zajęć fizyki metodą eksperymentu - projekt Rozwój edukacji w Gminie Kozy
- Sprawozdanie z zajęć z BIOLOGII w ramach projektu Rozwój edukacji w Gminie Kozy
- Gmina Kozy realizuje projekt pn.: „Rozwój edukacji szkolnej w Gminie Kozy” .
- GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE - 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!
- Kompetencje i eksperymenty w Gminie Kozy 2018 - 2020
- Międzynarodowe projekty eTwinning w klasie I b
- Osobliwości fizyki
- Lokalny Klub Kodowania
- Nauczyciel - innowator (konkurs)
- Sprawozdanie klasa Ib rok szkol. 2009/2010
- Zdjęcia klasa Ib (2009/2010)
- Sprawozdanie klasa IIb rok szkol, 2009/2010
- Zdjęcia klasa IIb (2009/2010)
- Projekt „Moja przyszłość zależy ode mnie”
- Zdjęcia klasa Ia (2010/2011)
- Sprawozdanie klasa Ia rok szkol. 2010/2011
- Człowiek najlepsza inwestycja rok szkolny 2011/2012
- "Przemoc to niemoc!!!" - konspekt zajęć
Sprawozdanie klasa IIb rok szkol, 2009/2010
W miesiącu wrześniu, organizując dodatkowe zajęcia dla dzieci, rozpoczęto, w naszej szkole, realizację Ponadregionalnego Projektu Edukacyjnego współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Szkoła została wybrana drogą losowania i na jego realizację otrzymała pomoce dydaktyczne o wartości 8.600 złotych.
Głównym celem Projektu jest wdrożenie elastycznego modelu edukacji, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, stwarzającego warunki wszechstronnego rozwoju dziecka, kreatywności, ciekawości poznawczej, otwartości na wiedzę, z wykorzystaniem nowatorskich metod i treści kształcenia. Koncepcja ta oparta jest na założeniu, że każde dziecko jest zdolne, a rolą dorosłych jest te zdolności dostrzec, rozwijać i wspierać.
Wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, emocjonalnego, społecznego, fizycznego i motorycznego dzieci rozpoczynających naukę szkolną odbywa się poprzez kształtowanie kompetencji kluczowych opartych na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera / w odniesieniu do dzieci wyróżnia on 8 typów inteligencji: językową, ruchową, matematyczno-logiczną, wizualno-przestrzenną, przyrodniczą, muzyczną, interpersonalną, intrapersonalną – wszystkie równie ważne/. Do realizacji projektu celowo dobrane zostały takie środki dydaktyczne, które stymulują rozwój wieloaspektowo i wielowymiarowo. Uwrażliwiają na odbiór sensoryczny, zaspokajają potrzebę samodzielnego odkrywania świata, wyzwalają zainteresowania, rozwijają zdolności, umiejętności uczenia się zgodnie z indywidualnym rytmem rozwoju oraz indywidualnym profilem inteligencji dziecka, dając możliwość odczucia sukcesu.
Efektem uczestnictwa uczniów w zajęciach dodatkowych jest pokaz osiągnięć dzieci zaprezentowany na forum publicznym. Pierwszy pokaz miał miejsce 18.12.2009. Motywem przewodnim, przygotowanej przez uczniów klasy 2b prezentacji, była tradycja i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia w różnych krajach europejskich.
Opracowała Barbara Iskra