• Sport

• Wydarzenia sportowe 2017/2018

• "Gry i zabawy sportowe im. Franciszka Witkowskiego"

Uczniowie klas 1-4 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica
            w Kozach wzięli udział w "Grach i zabawach sportowych
            im. Franciszka Witkowskiego".
                  Początkiem marca wygrali oni etap gminny tych zawodów i awansowali tym samym do etapu powiatowego.
            O Mistrzostwo Powiatu Bielskiego zmierzyli się 13 marca ze Szkołą Podstawową z Bestwiny na hali w Kozach, a wygrywając  z nimi awansowali do 1/4 finału wojewódzkiego.
                   27 marca drużyna z SP 2 pojechała na zawody do miejscowości Radziechowy, a tam rywalizując z rówieśnikami z tamtejszej szkoły,
            SP z Lipowej oraz SP z Bestwiny uplasowali się ostatecznie na 2 miejscu, ustępując jedynie gospodarzom turnieju.
                   W składzie koziańskiej drużyny wystąpili:
            rocznik 2009 i młodsi: Bartłomiej Komędera, Maciej Okrzos, Roksana Skrudlik, Bartosz Stanisławski, Paulina Surwiłło, Michał Duźniak, Róża Brykalska, Kamil Czernek, Maciej Nowak, Wiktoria Talik, Hania Kubica,
            rocznik 2008: Nikola Madejska, Jakub Olma, Michał Habdas, Dominik Jurzak, Maja Bargieł, Bartosz Byrski, Kacper Malarz, Lena Heller, Julia Handzlik, Michał Skrudlik, Patrycja Majdak,
            rocznik 2007: Magdalena Okrzos, Samuel Fijak, Filip Filarski, Marcin Adamski, Jakub Kózka, Adam Koza, Maksymilian Witkowski, Martyna Legut, Nikola Ropska, Agata Kuc, Paulina Handzlik, Julia Kasiarz-Maślanka,
            Opiekunkami drużyny były panie Marta Dubiel i Anna Kózka-Filarska.

Gratulujemy zawodnikom sukcesu sportowego.

Podsumowanie Powiatowej Ligi Szachowej

W sobotę, 02.12.2017r., w Starostwie Powiatowym odbyło się ostatnie czwarte i zarazem ostatnie w tym roku spotkanie miłośników gry w szachy.

W tej edycji naszej drużynie udało się zdobyć III miejsce.

W klasyfikacji indywidualnej - Marta Budzińska wśród dziewcząt kl.4-7 uplasowała się na VI miejscu, wśród chłopców Adam Koza na VI miejscu, Kacper Wojtusiak na  V miejscu, a Franciszek Mudyna na III miejscu. Miłym zaskoczeniem było również wyróżnienie najmłodszego zawodnika zawodów, którym okazał się Miłosz Wieczorek z kl.1a.

Skład drużyny SP2 Kozy podczas Powiatowej Ligii Szachowej:
            1a - Wieczorek Miłosz;
            3a - Wiktor Mikołaj;
            3b - Habdas Michał, Waluś Tomasz;
            4a - Adamski Marcin, Budzińska Marta, Filarski Filip, Koza Adam, Malarz Kacper, Wojtusiak Kacper;
            4b - Handzlik Julia, Handzlik Karolina, Słowik Maksymilian;
            5a - Pokusa Arkadiusz;
            5b - Dudys Maksymilian, Kubica Stanisław;
            6b - Mrozek Igor;
            7a - Mudyna Franciszek;
            7b - Pierniak Maksymilian.

Opiekun: Anna Kózka-Filarska

Powiatowa Liga Szachowa - I edycja w Porąbce, 17.10.2017

Bardzo dobre wyniki uzyskali zawodnicy z naszej szkoły w I edycji Powiatowej Ligi zachowej w Porąbce:

4 m Franciszek Mudyna

5 m Igor Mrozek

9 m Maksymilian Pierniak,

Pozostali zawodnicy z SP 2 Kozy: Adam Koza, Kacper Wojtusiak, Maksymilian Słowik,  Filip Filarski, Arkadiusz Pokusa, Tomasz Waluś, Julia Handzlik, Marcin Adamski, Maksymilian Dudys, Marta Budzińska, Karolina Handzlik oraz Michał Habdas.

Szczegółowe wyniki na stronie:

Kolejne zawody 6.11 w Kozach - powodzenia!

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych - Ligota 4.10.2017

3 miejsce naszych zawodników

w Powiecie Bielskim wśród Szkół Podstawowych. Nasza reprezentacja zdobyła brązowy medal w składzie: Igor Mrozek, Adam Koza, Kacper Wojtusiak oraz Julia Handzlik. Cieszy fakt medalu, gdyż troje zawodników to uczniowie czwartej klasy.

Gratulujemy!

"Czwartki lekkoatletyczne" w Bielsku-Białej, 28.09.2017

Ruszyła kolejna edycja "Czwrtków lekkoatletycznych" organizowanych przez KS "Sprint" w B-B. Zawodnicy podczas 8 startów będą ze sobą rywalizować o wyjazd na finał ogólnopolski w czerwcu. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów SP 2, którzy w poprzednim sezonie zakończyli rywalizację na 3 miejscu drużynowo, a w finale ogólnopolskim  reprezentowani byli przez Piotra Kołodziejczyka (4 miejsce w skoku wzwyż) oraz Weronikę Więcek (5 miejsce w skoku w dal).

Na zawodach wrześniowych najlepsze rezultaty uzyskali:

rocznik 2007

- złoty medal:
            Magdalena Okrzos - rzut piłeczką palantową 26,60m,
            Martyna Legut - skok wzwyż 115cm,

- srebrny medal:
            Adam Koza - bieg na 60m 9,97s,

- brązowy medal:
            Agata Kuc - bieg na 300m 59,36s,
            Jakub Kózka - bieg na 60m 9,99s

rocznik 2006

- brązowy medal:
            Julia Sędziak - bieg na 60m 9,60s

rocznik 2005

- złoty medal:
            Weronika Więcek - skok w dal 4,44m,
            Piotr Kołodziejczyk - skok wzwyż 135cm

W kolejnym starcie 12.10.2017 najlepsze wyniki uzyskali:

rocznik 2007 i młodsi:

złoty medal- Magdalena Okrzos w rzucie piłeczką palantową, Martyna Legut w skoku wzwyż, Agata Kuc w biegu na 300m, Filip Filarski w skoku wzwyż,

srebrny medal- Paulina Handzlik w skoku wzwyż, Agata Kuc w skoku w dal,    brązowy medal- Magdalena Okrzos w biegu na 600m, Paulina Handzlik w biegu na 60m, Patrycja Majdak w skoku w dal,

rocznik 2005:

złoty medal- Piotr Kołodziejczyk w skoku wzwyż, srebrny medal- Weronika Więcek w biegu na 300m (rekord szkoły), brązowy medal - Weronika Więcek w skoku w dal, Szymon Chrobak w biegu na 60m.

Gratulujemy, a na kolejne "Czwartki" musimy poczekać do wiosny!!!