• Sport

• Wydarzenia sportowe 2022/2023

• 20 października 2022r. na stadionie w Zabrzegu odbył się Powiatowy Finał Drużynowych Biegów Przełajowych organizowany w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży.

Dziewczęta starsze z rocznika 2009-2008 zdobyły drużynowo Mistrzostwo Powiatu!

Indywidualnie Róża Brykalska z 8b była najlepsza, a Maja Skowron z 7a trzecia. W skład zwycięskiego zespołu obok w.w. znalazły się jeszcze: Hania Kubica z 8c, Paulina Surwiłło, Marta Ponc, Emilia Stasiak z 8a oraz Natalia Stanisławska z 8b. Młodsze dziewczęta zdobyły trzecie miejsce drużynowo. Indywidualnie brązowy medal zdobyła Roksana Skrudlik z 6b, a towarzyszyły Jej: Maria Skoczylas z 5b, Diana Hudzo, Martyna Jóźwin z 6b, Zofia Ryłko z 7a, Oliwia Malarz z 5a.

Opiekunami były panie Marta Miśkowiec i Marta Dubiel.

16 listopada 2022r. w Czechowicach-Dziedzicach Finał Powiatowy w Pływaniu Drużynowym.

Opiekunowie: Marta Miśkowiec, Marta Dubiel, Jacek Herjan.

Igrzyska Dzieci chłopcy 3 miejsce: Kacper Adrianowski, Maciej Łyczko, Mikołaj Satława, Bogdan Mikulski, Bartosz Gmaj, Konrad Jurzak, Bartosz Mikulski, Miłosz Wieczorek, Konrad Bednarczyk.

Igrzyska Młodzieży Dziewcząt, 3 miejsce: Maja Skowron, Wiktoria Stolarczyk, Natalia Szukiełowicz, Marta Ponc, Róża Brykalska, Wiktoria Kozik, Roksana Wójcik, Emilia Stasiak.

Igrzyska Młodzieży chłopcy 3 miejsce: Michał Chomicz, Kacper Mika, Radosław Nycz, Michał Duźniak, Norbert Walewski, Mikołaj Isayenko.

Powiatowa Liga Pływacka -09.05.2023 r.,

klasy1-8

Liczba uczestników: ok. 120 zawodników i 6 szkół, w tym uczniów naszej szkoły: 33

III miejsce drużynowo Skład drużyny: 1b Maksymilian Satława 2ai Olaf Jurzak 2b Anna Matura, Michał Matura, Klara Stasiak 2c Marcelina Nycz 3b Matylda Wieczorek, Kacper Adrianowski 3c Maciej Łyczko, Dorota Nycz, Lena Byrska 4b Mikołaj Satława, Bogdan Mikulski 5a Aleksandra Dudzik, Konrad Jurzak 5b Lena Cieślik, Karol Wąsik 6a Lena Jakubiec, Jagoda Jakubiec, Miłosz Wieczorek, Mikołaj Isaienko, Bartosz Mikulski 6b Konrad Bednarczyk 7a Maja Skowron 8a Emilia Stasiak, Marta Ponc, Michał Chomicz 8b Róża Brykalska, Nadia Urbańczyk, Michał Duźniak, Radosław Nycz 8c Filip Bucała, Konrad Pietras

Indywidualnie:

liczba uczestników: ok. 120 zawodników i 6 szkół

Konrad Jurzak 5a: I miejsce na 50m stylem dowolnym, I miejsce w stylu grzbietowym.

Olaf Jurzak 2ai: I miejsce na 25m stylem grzbietowym,

Lena Jakubiec 6a: II miejsce na 50m stylem dowolnym.

Opiekunowie: Marta Dubiel, Marta Miśkowiec, Anna Kózka-Filarska