Zapraszamy do posłuchania i obejrzenia światecznej niespodzianki przygotowanej przez nasz szkolny chórek pod batutą pana Jakuba Syjoty.
Już niedługo święta....
Wyjątkowa lekcja w-f
Monika Pyrek w nowej roli – WF online z Mistrzynią nagrodą konkursową dla szkół
Sport ma super moce. Każdy może z nich korzystać i czerpać na maxa! To bardzo istotne, szczególnie w czasie pandemii. Kolejne tygodnie zdalnego nauczania są wyzwaniem zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. Była lekkoatletka, Monika Pyrek, przychodzi z pomocą – regularnie motywuje i zachęca do aktywności, a dzisiaj zadebiutowała w roli prowadzącej WF ONLINE!
Lekcja WF ONLINE to nagroda dla 10 nagrodzonych szkół z konkursu „wygraj WF ONLINE z Moniką Pyrek”. Konkurs polegał na prezentacji WF-u w formie zdalnej. Wybór 10 szkół był nie lada wyzwaniem, ale się udało. 7 grudnia blisko 300 uczniów ćwiczyło razem z byłą tyczkarką!
- Nasza dzisiejsza lekcja to aktywna opowieść o super mocach sportu. Dużo mówiliśmy o odwadze i pokonywaniu swoich słabości. Ponadto trzy bloki ćwiczeń zrobiły swoje, endorfiny szalały. Mam nadzieję, że motywacja uczestników bardzo poszła w górę! – mówi Monika Pyrek.
W trakcie lekcji była wizualizacja skoku o tyczce, tak by każdy uczestnik mógł wczuć się w tę rolę. Był czas na pytania uczniów i odpowiedzi dotyczące początków kariery, przełamywania swoich barier i ograniczeń oraz opowieści o ulubionych miejscach.
W wydarzeniu wzięło udział ok. 300 uczniów z 10 szkół. Oto one:
- SP nr 1 w Luzinie
- SP nr 2 w Radzionkowie
- SP nr 3 w Nysie
- SP w Bibicach
- SP w Kozach
- Publiczna Katolicka SP w Szczecinie
- SP w Książenicach
- SP nr 28 w Gliwicach
- SP nr 5 w Goleniowie
- SP nr 1 w Imielinie
Konkurs został zorganizowany w ramach działań Kinder Joy of moving Alternatywne Lekcje WF e-platforma. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu, partnerem tytularnym jest Ferrero Polska organizator Kinder Joy of moving, a patronat objął Polski Komitet Olimpijski.
Więcej informacji dostępne na stronach www.alternatywnelekcjewf.pl i www.fundacjamonikipyrek.pl.
Super wygrana dla pani Marty Dubiel i klasy 6b
Lekcje wf-u online to spore wyzwanie, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo ćwiczących przed komputerem. Uczniowie klasy 6b SP 2 w Kozach wraz z panią Martą Dubiel nagrali filmik, na którym pokazują jak ważna jest regularna aktywność każdego dnia, poznają historię sportu, rozwiązują quizy i dbają o kondycję.
Filmik wziął udział w ogólnopolskim konkursie "Zdalna lekcja WF" organizowanym przez Fundację Moniki Pyrek i firmę Kinder Joy, zdobywając główną nagrodę - WF online z Moniką Pyrek - czterokrotną olimpijką i wicemistrzynią świata w skoku o tyczce!
Wizyta Mikołaja w oddziałach przedszkolnych
Wizyta Mikołaja w oddziałach przedszkolnych
To był długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w szkole.
Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to, aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek.
Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały wizyty specjalnego gościa.
Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali, wszystkie dzieci wstrzymywały oddech z wrażenia. W końcu rozległy się dźwięki dzwonków a następnie mocne pukanie do drzwi, te uchyliły się a w progu stanął On… Święty Mikołaj!
Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów.
Każda z grup w ramach podziękowania za przybycie i otrzymane podarunki wyrecytowała dla Świętego Mikołaja wierszyk lub zaśpiewała piosenkę. Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem.
Dzieci bardzo się cieszyły z podarunków które otrzymały.
“Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym podopiecznym. Do zobaczenia za rok!”.
1920
KONKURSY
Tradycyjnie w listopadzie świetlica zorganizowała dwa konkursy z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie klas 0-III wykonali bajkowe postacie z ziemniaka, natomiast uczniowie klas starszych przygotowali smaczne i ulubione potrawy z ziemniaka i udostępnili przepisy. Wszystkie zdjęcia prac konkursowych można obejrzeć w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.Lista laureatów jest dostępna w zakładce ŚWIETLICA SZKOLNA.Oba konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wpłynęło bardzo dużo ciekawych i pomysłowych prac z ziemniaka.
Wszystkim uczestnikom konkursów bardzo dziękujemy.
Komunikat nr 2/2020/2021 dyrektora szkoły
z dnia 30 listopada 2020 r. w sprawie nowego terminu ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach.
Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 listopada 2020 r. ( Dz. U. poz. 2111) informuję, że w roku szkolnym 2020/2021 zmieniony został termin ferii zimowych z 01.02.2021. – 14.02.2021. na 04.01.2021. – 17.01.2021.
Zmiana terminów ferii zimowych dotyczy terenu całego kraju.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach równocześnie informuje, że ulegną zmianie terminy dni dodatkowo wolnych od zajęć, które w tym roku szkolnym wypadały między innymi 04.01.2021. i 05.01.2021. Terminy dni dodatkowo wolnych od zajęć podane zostaną w terminie późniejszym, po zaopiniowaniu propozycji dyrektora szkoły przez Radę Pedagogiczną.
Joanna Matlak
Przedłużenie nauczania zdalnego
Szanowni Państwo, na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 listopada 2020 r., poz. 2087, informuję Państwao przedłużeniu kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość do dnia 3 stycznia 2021 r.
Pozdrawiam, życząc zdrowia. Joanna Matlak
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W dniu 25 listopada przedszkolaki z naszej szkoły uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Mimo coraz nowocześniejszych oraz atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija…
Podczas popołudniowych zajęć zerówkowicze poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach o misiach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, degustację miodku podczas podwieczorku.
Ten dzień w naszej grupie był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Na koniec dnia dzieci dostały dyplomiki „Przyjaciela Pluszowego Misia”.
Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć się z sekretów.
Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie na długo we wspomnieniach dzieci.
Biało-czerwone wędrowanie
Coroczne upamiętnienie święta odzyskania Niepodległości w formie "Biało-czerwonego wędrowania" SK PTT Halniaki wraz z oddziałami PTT i Rodzicami w tym roku w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 było utrudnione. Wielu z Was jednak wykorzystało sprzyjającą pogodę i powędrowało. Zdecydowana większość nadesłanych zdjęć to nasz przepiękny koziański Kamieniołom. Cieszy fakt, że tradycja została, chociaż w okrojonej formie, zachowana.
Wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia dziękuję za udział :)
Do zobaczenia na szlaku
opiekun SK PTT Halniaki
Anna Kózka-Filarska
KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ.
38
Konkurs szkolny - FLAGA POLSKI
Z okazji Święta Niepodległości ogłosiliśmy konkurs na wykonanie biało-czerwonej flagi. Otrzymaliśmy aż 40 prac, a ich autorom bardzo dziękujemy.
Klikając w poniższy link można zagłosować na najciekawszą flagę
https://forms.gle/R51irBmoBet8UaVN9
Głosowanie odbywa się do niedzieli 22 listopada do godz. 12.00
Zachęcamy do udziału z zabawie.
36
Pasowanie na ucznia - klasy 1
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na ucznia - klasy 1.
2
Posłuchaj.... zaśpiewaj....
Utwór „Co to jest niepodległość” nagrany całkowicie zdalnie przez uczennice uczęszczające na szkolne kółko wokalno instrumentalne.
śpiew: Martyna Kaniewska, Nikola Kierpiec, Martyna Ślósarczyk, Jagoda Jakubiec
montaż: Jakub Syjota
Co_to_jest_niepodleglosc.mp3
Śladami niepodległości
Zapraszamy do obejrzenia dwóch prezentacji stworzonych przez uczniów klasy 8b i 8a. Prezentacje przybliżają wydarzenia i osoby związane z obchodzonym 11 listopada Świętem Niepodległości.
Portret Józefa Piłsudzkiego autorstwa Olivii Rzeźnik z klasy 8a
Prezentacja klasy 8b
Prezentacja klasy 8a
„Zielona Pracownia” w Szkole Podstawowej nr 2
„Zielona Pracownia” w Szkole Podstawowej nr 2
20 października 2020r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się otwarcie Zielonej Pracowni „Żyj Eko-logicznie”. Sala została wyremontowana i doposażona dzięki środkom pozyskanym w ramach konkursu organizowanego przez WFOŚiGW w Katowicach. Całkowity koszt remontu sali i zakupu nowoczesnych pomocy dydaktycznych wyniósł 37500 zł.
Udało się stworzyć nowoczesną pracownię przyrodniczą, w której uczniowie będą mogli zgłębiać tajniki geografii, biologii czy przyrody. Powstały przyjazne dla uczniów miejsca do nauki, dzięki możliwości wykorzystywania nowoczesnych pomocy dydaktycznych i technologicznych.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał wicewójt Marcin Lasek, a towarzyszyły mu dyrektor Joanna Matlak, wicedyrektor Maria Sitarz oraz pani Natalia Piznal - przedstawiciel GZOSiP.
Pani Anna Kózka-Filarska - autorka i inicjatorka projektu pracowni przeprowadziła z uczniami klas 7 i 8 zajęcia ”Mistrz segregacji”. Podczas nich młodzi członkowie koła geograficznego mogli wykorzystać zestaw plansz „Młodego ekologa” oraz matę „Biodegradacja odpadów w czasie”, na której zaprezentowano - ku przestrodze i nauce - jak szybko, a właściwie wolno, bo nawet do kilku tysięcy lat następuje rozkład odpadów wyrzucanych bez segregacji, a więc z góry pozbawionych szans na recykling.
Uczniowie segregowali śmieci na właściwe frakcje, a później, przy użyciu pozyskanych w projekcie tabletów, rozwiązali quiz „Mistrz segregacji”, co wcale nie było rzeczą łatwą.
Organizatorem konkursu „Zielona Pracownia_Projekt’2020” był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Konkurs skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego, a jego przedmiotem było utworzenie projektu szkolnej pracowni. Ocenie podlegał pomysł na zagospodarowanie pracowni – jej funkcjonalność, innowacyjność rozwiązań oraz różnorodność pomocy dydaktycznych na dofinansowanie w formie dotacji dla najlepszych wniosków.
Celem konkursu było nagrodzenie projektów ekopracowni, których przyszła realizacja wpłynie znacząco na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów z terenu województwa śląskiego, poprzez uatrakcyjnienie warunków nauczania oraz zastosowanie kreatywnych rozwiązań zagospodarowania przestrzeni szkolnej.
Serdecznie zapraszamy do foto galerii https://sp2kozy.edupage.org/album/#photos:album:269
Europejska Odznaka Jakości dla naszej szkoły
Europejska Odznaka Jakości dla naszej szkoły
Miło nam poinformować, że wśród polskich nauczycieli nagrodzonych w tym roku EQL czyli Europejską Odznaką Jakości eTwinning jest pani Barbara Jasińska.
Pracę zarówno nauczyciela jak i uczniów obecnej klasy 3b oceniono jako reprezentującą najwyższy , europejski poziom.
Odznakę przyznano za projekt „The joy of books” realizowany w ubiegłym roku szkolnym.
Projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu: www.etwinning.net.
Gratulujemy i życzymy nowych, ciekawych pomysłów.
Semper Melior
Jak co roku Wójt Gminy Kozy przyznał wyróżnienia Semper Melior-zawsze lepszy za sukcesy osiągnięte w 2019 roku. Wśród wyróżnionych znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły. W kategorii Pasja nagrodę otrzymał nasz absolwent Kamil Handzlik za osiągnięcia w kolarstwie szosowym. Kamil zdobył I miejsce w ogólnopolskim Mini Tour de Pologne w kategorii młodzik. W kategorii Kultura i sztuka wyróżnienie otrzymała Paulina Handzlik za nagrody zdobyte w gminnych konkursach plastycznych. W kategorii Człowiek wyróżniony został Maksymilian Dudys, który od kilku lat działa w Szkolnym Samorządzie Uczniowskim, jest jednym z najlepszych uczniów w naszej szkole, wyróżnia się wysoką kulturą osobistą oraz reprezentuje szkołę i gminę w turniejach szachowych.
Tymczasowe odwołanie konkursów przedmiotowych
Drodzy rodzice oraz uczniowie,
w związku z przejściem klas 4-8 na system nauczania zdalnego, wszystkie konkursy przedmiotowe zostają tymczasowo odwołane.
Nowe terminy konkursów będą ustalane po powrocie do nauczania stacjonarnego lub hybrydowego.
Życzymy zdrowia.
Przewodniczący szkolnej komisji konkursowejJacek Herjan
Zasady podczas lekcji online
- Na lekcje online logujesz się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.
- Zakaz udostępniania linków z dostępem do lekcji osobom postronnym.
- Zakaz nagrywania, robienia zdjęć i streamowania podczas lekcji.
- Gdy nauczyciel mówi i prowadzi lekcję, należy wyłączyć mikrofon i odzywać się tylko po udzieleniu głosu przez prowadzącego lekcję.
- Na polecenie nauczyciela należy włączyć kamery.
- Zwracamy się kulturalnie do siebie, bez używania wulgaryzmów i slangu młodzieżowego.
- Na czacie piszemy tylko uwagi i pytania związane z tematem lekcji lub w związku z problemami technicznymi.
- Przygotuj podręczniki, zeszyt, pomoce niezbędne do lekcji z danego przedmiotu.
- Zadbaj o to, aby w pokoju była cisza, wyłącz muzykę.
- Poinformuj najbliższych o tym, że masz lekcję i poproś o nieprzeszkadzanie.
- Uczestnictwo w zdalnym nauczaniu jest obowiązkowe.
- Uczestnictwo w zajęciach stanowi element do oceniania z przedmiotu i zachowania.
- Zakaz umieszczania w swoim profilu zdjęć pornograficznych, zbrodniarzy wojennych, przestępców, rzeczy nielegalnych, treści demoralizujących.
Nauczanie zdalne klas 4 - 8
Szanowni Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie,
w związku z wprowadzeniem zdalnego nauczania w szkole do 8 listopada informuję o zasadach jego organizacji:
1. Wszystkie lekcje odbywają się online na platformie Zoom oraz sporadycznie na innych wskazanych przez nauczyciela. Do przesyłania zadań dziennik elektroniczny.
2. Lekcje odbywają się zgodnie z planem w czasie rzeczywistym. Link do lekcji będzie dostępny w terminarzu każdej klasy na Librusie.
3. Lekcja może odbywać się jako wykonywanie zadań przez ucznia, ale na jej początku nauczyciel i uczniowie spotykają się online, jest sprawdzana obecność, a w czasie wykonywania zadań nauczyciel pozostaje dostępny online i służy pomocą uczniom. Zadania powinny zostać odesłane nauczycielowi przed zakończeniem lekcji, chyba że czas potrzebny na ich wykonanie jest dłuższy.
4. Zadania, o których mowa powyżej, mogą być oceniane. Ocenie może podlegać także aktywność ucznia na lekcjach online.
5. Obecność na lekcjach online jest obowiązkowa.
6. Na lekcjach obowiązuje włączenie kamery i mikrofonu (może być z telefonu komórkowego).
7. Obowiązuje przestrzeganie zasad, które przesyłamy w osobnym załączniku.
8.W przypadku nieobecności nauczyciela zajęcia będą odwoływane – nie będzie zastępstw
Naszym celem jest zorganizowanie efektywnego nauczania, ale i nieprzeciążanie uczniów dodatkową pracą, dlatego chcielibyśmy, by jak najwięcej zadań mogli wykonać w czasie lekcji. Efektywności pracy służy też
w naszym przekonaniu włączenie kamery, dzięki czemu kontakt między uczniem i nauczycielem, ale także między samymi uczniami jest pełniejszy, dlatego włączania kamery będziemy wymagać. Podobnie jest
z obecnością na lekcjach – samo wykonywanie zadań jest niewystarczające. Taka organizacja zdalnego nauczania ma też za zadanie wymóc na uczniach organizację i czasu i pracy – realizację obowiązków
w godzinach porannych i południowych, wolny czas w godzinach popołudniowych.Realizację zdalnego nauczania będziemy na bieżąco monitorować i w razie potrzeby korygować. O wszelkich zmianach będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem.
Prosimy również o informację o problemach z uczestnictwem w zdalnym nauczaniu i kłopotach ze sprzętem.
Prosimy o zrozumienie – kłopoty różnego rodzaju mogą napotkać nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele.
Mimo trudnego dla nas wszystkich czasu, mimo narastających i zupełnie nowych problemów bardzo prosimy wszystkich o mobilizację, wzajemne wsparcie i życzliwość.
Z pozdrowieniami, Joanna Matlak
Archiwum Aktualności