Spotkania wigilijne w oddziałach przedszkolnych. Świąteczny klimat zapanował w naszej szkole 22 grudnia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z paniami spotkały się na wigiliach grupowych. W tym wyjątkowym dniu rozmawialiśmy o obyczajach i tradycjach świątecznych, o tym jak będziemy spędzać Boże Narodzenie wśród najbliższych. Podniosłym momentem spotkania było dzielenie się opłatkiem, wszyscy życzyli sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. Po życzeniach nadszedł czas na wspólny poczęstunek i wspólne kolędowanie. Dla dzieci była to uroczysta i radosna chwila, która zbliżyła wszystkich do siebie.
Wigilijka w oddziałach zerowych :-)
- 32
Zapraszamy na JASEŁKA
Świąteczne życzenia
Drodzy uczniowie.....
Kliknij na link pod obrazkiem,
aby obejrzeć prezentację przygotowaną przez panią Martę Lewandowską
KONKURSY ŚWIĄTECZNE
Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się konkursy: Kartka Bożonarodzeniowa promująca gminę Kozy, Szopka Bożonarodzeniowa i Najpiękniejszy prezent własnoręcznie wykonany. Są to konkursy, które cieszą się dużą popularnością i co roku zaskakują różnorodnością form, materiałów, technik artystycznych. Zwykle te prace możemy podziwiać na szkolnym korytarzu (pod choinką), teraz zapraszamy do oglądnięcia tych prac w albumie fotograficznym. Niech wprowadzą Nas w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy :)
WYNIKI KONKURSU SZKOLNEGO
„NAJPIĘKNIEJSZY PREZENT WŁASNORĘCZNIE WYKONANY”
„0”
I miejsce - Emilia Żyrek gr. 0 II
II miejsce - Jan Jurzak gr. 0 II i Adam Jasek gr. 0 II
III miejsce - Kacper Kućka gr. 0 III i Anna Matura gr. 0 II
Wyróżnienia:
Natan Pałosz gr. 0 II
Mikołaj Czerwonka gr. 0 II
Marcelina Nycz gr. 0 II
Eryk Pustelnik gr. 0 II
Michał Matura gr. 0 II
Nadia Ropska gr. 0 III
Kacper Tarnawa gr. 0 I
Anna Wielebnowska gr. 0 II
kl. 1-3
I miejsce - Łukasz Zawiślak kl. 2a
II miejsce - Łucja Zeman kl. 2a
III miejsce - Magdalena Niesyt kl. 1b
Wyróżnienia:
Mateusz Foltyn kl. 2b
Bartosz Gmaj kl. 3a
Lena Byrska kl. 1c
Kartka Bożonarodzeniowa
0-3 I m.: Bartosz Gmaj (3a), II m.: Milena Mika (2a) i III m.: Oliwia Malarz (3a)
4-8 I m.: Mateusz Gmaj (6c) i Nikola Madejska (6b), II m.: Gabriela Jachymek (4a)
i Konrad Bednarczyk (4a), III m. Natalia Foltyn (4b) i Bartosz Stanisławski (5a)
Konkurs gminny Kartka świąteczna promująca gminę Kozy:
Mateusz Gmaj (6c) Wyróżnienie Wójta Gminy Kozy
Nikola Madejska (6b) Wyróżnienie Prezesa Stowarzyszenia Kozianki
Szopka Bożonarodzeniowa
0-3 I m.: Martyna Czernek (3a), II m. Łukasz Zawiślak (2a), III m. Filip Krywult (3a)
4-8 I m.: Mateusz Gmaj (6b) i Bartosz Gmaj (3a) oraz Marta Ponc (6a)
II m.: Wiktoria Rasała (6a) i Maja Nycz (6a)
III m.: Kamil Sordyl (6a) i Wiktoria Stolarczyk (6a)
Najpiękniejszy prezent własnoręcznie wykonany
I m.: Natalia Zalewska (6a) i Malwina Wójcik (8a)
II m.: Paulina Surwiłło (6a) i Oliwier Fabia (6a)
III m.: Anna Mól (6b) i Aleksandra Gacek (5a)
14
Już niedługo święta....
Zapraszamy do posłuchania i obejrzenia światecznej niespodzianki przygotowanej przez nasz szkolny chórek pod batutą pana Jakuba Syjoty.
Wyjątkowa lekcja w-f
Monika Pyrek w nowej roli – WF online z Mistrzynią nagrodą konkursową dla szkół
Sport ma super moce. Każdy może z nich korzystać i czerpać na maxa! To bardzo istotne, szczególnie w czasie pandemii. Kolejne tygodnie zdalnego nauczania są wyzwaniem zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. Była lekkoatletka, Monika Pyrek, przychodzi z pomocą – regularnie motywuje i zachęca do aktywności, a dzisiaj zadebiutowała w roli prowadzącej WF ONLINE!
Lekcja WF ONLINE to nagroda dla 10 nagrodzonych szkół z konkursu „wygraj WF ONLINE z Moniką Pyrek”. Konkurs polegał na prezentacji WF-u w formie zdalnej. Wybór 10 szkół był nie lada wyzwaniem, ale się udało. 7 grudnia blisko 300 uczniów ćwiczyło razem z byłą tyczkarką!
- Nasza dzisiejsza lekcja to aktywna opowieść o super mocach sportu. Dużo mówiliśmy o odwadze i pokonywaniu swoich słabości. Ponadto trzy bloki ćwiczeń zrobiły swoje, endorfiny szalały. Mam nadzieję, że motywacja uczestników bardzo poszła w górę! – mówi Monika Pyrek.
W trakcie lekcji była wizualizacja skoku o tyczce, tak by każdy uczestnik mógł wczuć się w tę rolę. Był czas na pytania uczniów i odpowiedzi dotyczące początków kariery, przełamywania swoich barier i ograniczeń oraz opowieści o ulubionych miejscach.
W wydarzeniu wzięło udział ok. 300 uczniów z 10 szkół. Oto one:
- SP nr 1 w Luzinie
- SP nr 2 w Radzionkowie
- SP nr 3 w Nysie
- SP w Bibicach
- SP w Kozach
- Publiczna Katolicka SP w Szczecinie
- SP w Książenicach
- SP nr 28 w Gliwicach
- SP nr 5 w Goleniowie
- SP nr 1 w Imielinie
Konkurs został zorganizowany w ramach działań Kinder Joy of moving Alternatywne Lekcje WF e-platforma. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu, partnerem tytularnym jest Ferrero Polska organizator Kinder Joy of moving, a patronat objął Polski Komitet Olimpijski.
Więcej informacji dostępne na stronach www.alternatywnelekcjewf.pl i www.fundacjamonikipyrek.pl.
Super wygrana dla pani Marty Dubiel i klasy 6b
Lekcje wf-u online to spore wyzwanie, przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo ćwiczących przed komputerem. Uczniowie klasy 6b SP 2 w Kozach wraz z panią Martą Dubiel nagrali filmik, na którym pokazują jak ważna jest regularna aktywność każdego dnia, poznają historię sportu, rozwiązują quizy i dbają o kondycję.
Filmik wziął udział w ogólnopolskim konkursie "Zdalna lekcja WF" organizowanym przez Fundację Moniki Pyrek i firmę Kinder Joy, zdobywając główną nagrodę - WF online z Moniką Pyrek - czterokrotną olimpijką i wicemistrzynią świata w skoku o tyczce!
Wizyta Mikołaja w oddziałach przedszkolnych
Wizyta Mikołaja w oddziałach przedszkolnych
To był długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w szkole.
Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to, aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek.
Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały wizyty specjalnego gościa.
Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali, wszystkie dzieci wstrzymywały oddech z wrażenia. W końcu rozległy się dźwięki dzwonków a następnie mocne pukanie do drzwi, te uchyliły się a w progu stanął On… Święty Mikołaj!
Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów.
Każda z grup w ramach podziękowania za przybycie i otrzymane podarunki wyrecytowała dla Świętego Mikołaja wierszyk lub zaśpiewała piosenkę. Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem.
Dzieci bardzo się cieszyły z podarunków które otrzymały.
“Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym podopiecznym. Do zobaczenia za rok!”.
1920
KONKURSY
Tradycyjnie w listopadzie świetlica zorganizowała dwa konkursy z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie klas 0-III wykonali bajkowe postacie z ziemniaka, natomiast uczniowie klas starszych przygotowali smaczne i ulubione potrawy z ziemniaka i udostępnili przepisy. Wszystkie zdjęcia prac konkursowych można obejrzeć w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY.Lista laureatów jest dostępna w zakładce ŚWIETLICA SZKOLNA.Oba konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Wpłynęło bardzo dużo ciekawych i pomysłowych prac z ziemniaka.
Wszystkim uczestnikom konkursów bardzo dziękujemy.
Komunikat nr 2/2020/2021 dyrektora szkoły
z dnia 30 listopada 2020 r. w sprawie nowego terminu ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach.
Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 listopada 2020 r. ( Dz. U. poz. 2111) informuję, że w roku szkolnym 2020/2021 zmieniony został termin ferii zimowych z 01.02.2021. – 14.02.2021. na 04.01.2021. – 17.01.2021.
Zmiana terminów ferii zimowych dotyczy terenu całego kraju.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach równocześnie informuje, że ulegną zmianie terminy dni dodatkowo wolnych od zajęć, które w tym roku szkolnym wypadały między innymi 04.01.2021. i 05.01.2021. Terminy dni dodatkowo wolnych od zajęć podane zostaną w terminie późniejszym, po zaopiniowaniu propozycji dyrektora szkoły przez Radę Pedagogiczną.
Joanna Matlak
Przedłużenie nauczania zdalnego
Szanowni Państwo, na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 listopada 2020 r., poz. 2087, informuję Państwao przedłużeniu kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość do dnia 3 stycznia 2021 r.
Pozdrawiam, życząc zdrowia. Joanna Matlak
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W dniu 25 listopada przedszkolaki z naszej szkoły uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Mimo coraz nowocześniejszych oraz atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija…
Podczas popołudniowych zajęć zerówkowicze poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach o misiach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, degustację miodku podczas podwieczorku.
Ten dzień w naszej grupie był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Na koniec dnia dzieci dostały dyplomiki „Przyjaciela Pluszowego Misia”.
Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć się z sekretów.
Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie na długo we wspomnieniach dzieci.
Biało-czerwone wędrowanie
Coroczne upamiętnienie święta odzyskania Niepodległości w formie "Biało-czerwonego wędrowania" SK PTT Halniaki wraz z oddziałami PTT i Rodzicami w tym roku w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19 było utrudnione. Wielu z Was jednak wykorzystało sprzyjającą pogodę i powędrowało. Zdecydowana większość nadesłanych zdjęć to nasz przepiękny koziański Kamieniołom. Cieszy fakt, że tradycja została, chociaż w okrojonej formie, zachowana.
Wszystkim, którzy nadesłali zdjęcia dziękuję za udział :)
Do zobaczenia na szlaku
opiekun SK PTT Halniaki
Anna Kózka-Filarska
KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii KONCERT DLA NIEPODLEGŁEJ.
38
Konkurs szkolny - FLAGA POLSKI
Z okazji Święta Niepodległości ogłosiliśmy konkurs na wykonanie biało-czerwonej flagi. Otrzymaliśmy aż 40 prac, a ich autorom bardzo dziękujemy.
Klikając w poniższy link można zagłosować na najciekawszą flagę
https://forms.gle/R51irBmoBet8UaVN9
Głosowanie odbywa się do niedzieli 22 listopada do godz. 12.00
Zachęcamy do udziału z zabawie.
36
Pasowanie na ucznia - klasy 1
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na ucznia - klasy 1.
2
Posłuchaj.... zaśpiewaj....
Utwór „Co to jest niepodległość” nagrany całkowicie zdalnie przez uczennice uczęszczające na szkolne kółko wokalno instrumentalne.
śpiew: Martyna Kaniewska, Nikola Kierpiec, Martyna Ślósarczyk, Jagoda Jakubiec
montaż: Jakub Syjota
Co_to_jest_niepodleglosc.mp3
Śladami niepodległości
Zapraszamy do obejrzenia dwóch prezentacji stworzonych przez uczniów klasy 8b i 8a. Prezentacje przybliżają wydarzenia i osoby związane z obchodzonym 11 listopada Świętem Niepodległości.
Portret Józefa Piłsudzkiego autorstwa Olivii Rzeźnik z klasy 8a
Prezentacja klasy 8b
Prezentacja klasy 8a
„Zielona Pracownia” w Szkole Podstawowej nr 2
„Zielona Pracownia” w Szkole Podstawowej nr 2
20 października 2020r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się otwarcie Zielonej Pracowni „Żyj Eko-logicznie”. Sala została wyremontowana i doposażona dzięki środkom pozyskanym w ramach konkursu organizowanego przez WFOŚiGW w Katowicach. Całkowity koszt remontu sali i zakupu nowoczesnych pomocy dydaktycznych wyniósł 37500 zł.
Udało się stworzyć nowoczesną pracownię przyrodniczą, w której uczniowie będą mogli zgłębiać tajniki geografii, biologii czy przyrody. Powstały przyjazne dla uczniów miejsca do nauki, dzięki możliwości wykorzystywania nowoczesnych pomocy dydaktycznych i technologicznych.
Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał wicewójt Marcin Lasek, a towarzyszyły mu dyrektor Joanna Matlak, wicedyrektor Maria Sitarz oraz pani Natalia Piznal - przedstawiciel GZOSiP.
Pani Anna Kózka-Filarska - autorka i inicjatorka projektu pracowni przeprowadziła z uczniami klas 7 i 8 zajęcia ”Mistrz segregacji”. Podczas nich młodzi członkowie koła geograficznego mogli wykorzystać zestaw plansz „Młodego ekologa” oraz matę „Biodegradacja odpadów w czasie”, na której zaprezentowano - ku przestrodze i nauce - jak szybko, a właściwie wolno, bo nawet do kilku tysięcy lat następuje rozkład odpadów wyrzucanych bez segregacji, a więc z góry pozbawionych szans na recykling.
Uczniowie segregowali śmieci na właściwe frakcje, a później, przy użyciu pozyskanych w projekcie tabletów, rozwiązali quiz „Mistrz segregacji”, co wcale nie było rzeczą łatwą.
Organizatorem konkursu „Zielona Pracownia_Projekt’2020” był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Konkurs skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego, a jego przedmiotem było utworzenie projektu szkolnej pracowni. Ocenie podlegał pomysł na zagospodarowanie pracowni – jej funkcjonalność, innowacyjność rozwiązań oraz różnorodność pomocy dydaktycznych na dofinansowanie w formie dotacji dla najlepszych wniosków.
Celem konkursu było nagrodzenie projektów ekopracowni, których przyszła realizacja wpłynie znacząco na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów z terenu województwa śląskiego, poprzez uatrakcyjnienie warunków nauczania oraz zastosowanie kreatywnych rozwiązań zagospodarowania przestrzeni szkolnej.
Serdecznie zapraszamy do foto galerii https://sp2kozy.edupage.org/album/#photos:album:269
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie