ZAPISY DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ I NA OBIADY
Klasy 4 na wycieczce w Krasiejowie
Nasza przygoda rozpoczęła się w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, tutaj poprzez podróż kosmiczną nie tylko oddaliliśmy się od Ziemi, ale również cofnęliśmy się w czasie. Historia powstania Galaktyki, potem naszej planety, zagłada dinozaurów, początki dwunożności, zakładania rodzin, rozwój narzędzi, sztuki, pisma – przedstawione w formie widowiska multimedialnego oraz makiet były fantastycznym odzwierciedleniem życia codziennego naszych pra - od narodzin aż po śmierć.
Po bardzo ciekawej „lekcji” ewolucji udaliśmy się do Multimedialnego Tunelu Czasu, gdzie w wygodnych fotelach kolejki podróżowaliśmy przez blisko 14 mld lat, byliśmy świadkami tworzenia się galaktyk, Układu Słonecznego, wędrówek kontynentów, zmian klimatycznych i kataklizmów a potem przyszedł czas na zwiedzanie JuraParku z opisami i makietami dinozaurów. Na koniec zostawiliśmy sobie Prehistoryczne Oceanarium. Pogoda i humory dopisały, wróciliśmy zadowoleni i bogatsi w wiedzę przyrodniczą, historyczną, geograficzna i biologiczną. Polecamy wycieczkę do JuraParku.
fotorelacja https://sp2kozy.edupage.org/photos/?photo=album#photos:album:477
Klasa 5a i 5b na wycieczce w Krakowie
Nowa galeria Klasa 5a i 5b na wycieczce w Krakowie została dodana do albumu fotograficznego
102Poniedziałek 13 czerwca spędziliśmy w Krakowie. Odwiedziliśmy smoka wawelskiego, zwiedziliśmy wzgórze wawelskie: katedrę, krypty królewskie, dzwon Zygmunta, dziedziniec wawelski. Posłuchaliśmy hejnału mariackiego na rynku krakowskim. Pani przewodniczka odkryła przed nami legendy i tajemnice tego niezwykłego miasta. Bawiliśmy się i eksperymentowaliśmy w parku doświadczeń im. Stanisława Lema.
To był wspaniały dzień. Polecamy magiczny Kraków! Dostarczy Wam wielu różnych i niezwykłych wrażeń!
Uczennice i uczniowie z 5a i 5b z paniami: Martą Dubiel, Renatą Kuczmierczyk, Martą Miśkowiec i Moniką Trzebuniak
Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Ptaki-skrzydlaci przyjaciele”
Od kwietnia do czerwca uczniowie klasy 2b pod kierunkiem wychowawcy Barbary Jasińskiej realizowali projekt przyrodniczy „Ptaki-skrzydlaci przyjaciele”.
Dzieci podczas zajęć z ornitologami poznawały w jaki sposób różne gatunki ptaków zakładają gniazda i zajmują się swoim potomstwem. W czasie zajęć w pobliskim parku, uczniowie mieli okazję rozpoznawać ptaki, które założyły gniazda w budkach lęgowych. Zaopatrzeni w lornetki drugoklasiści z wielkim zainteresowaniem obserwowali karmienie młodych szpaków. Dzieci zadawały wiele pytań ornitologom, którzy z cierpliwością na nie odpowiadali. W ramach projektu uczniowie sami próbowali budować gniazda z dostępnych materiałów, co nie było łatwym zadaniem. Oglądając filmy, przeglądając atlasy ptaków coraz lepiej poznawali skrzydlatych mieszkańców polskich pól, łąk, lasów i parków. Podsumowaniem projektu był Quiz ornitologiczny. Wyłoniliśmy czołowego ornitologa klasowego, którym została Karolinka. Potrafiła odpowiedzieć na wszystkie pytania. Znakomite wyniki uzyskali także Paweł, Matylda, Madzia N.
W projekt zaangażowani byli także rodzice uczniów kl.2b, którzy razem ze swoimi dziećmi obserwowali ptaki w czasie spacerów, czy wycieczek. Z nadesłanych zdjęć powstała prezentacja multimedialna , do której obejrzenia serdecznie zapraszamy. Więcej zdjęć z realizacji innowacji znajduje się w albumie fotograficznym.
Prezentacja ”Obserwujemy ptaki”
7
WYCIECZKA DO TEATRU GR. 0 II I 0 III
Dnia 08.06.2022r. grupy 0 II i 0 III wybrały się na wycieczkę do bielskiego Teatru Lalek "Banialuka" na spektakl pt. "TUTU". Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania dzieci sztuką. Przedstawienie było humorystyczne z pięknym przesłaniem. Stawiało pytanie o miejsce wyobraźni w dzisiejszych czasach. Obecnie dzieci nie mają czasu na rozwijanie jej poprzez nadmiar zajęć dodatkowych, kursy, smartfon lub komputer. Uśmiechy na twarzach dzieci i gromkie brawa po spektaklu były dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.
5
Dzień dziecka
Nowa galeria Dzień dziecka została dodana do albumu fotograficznego.
50
Egzamin praktyczny na KARTĘ ROWEROWĄ
Nowa galeria Egzamin praktyczny na KARTĘ ROWEROWĄ została dodana do albumu fotograficznego
142 czerwca 2022 odbył się egzamin praktyczny na KARTĘ ROWEROWĄ. Uczniowie z klasy 4a, 4b oraz kilku ze starszych klas zdawali egzamin na własnych rowerach, na placu nauki jazdy Orlika. Wszyscy uczestnicy starali się precyzyjnie wykonać zadane manewry: jazda po prostej, slalom, omijanie przeszkody, skręcanie czy zawracanie. Zdającym uczniom i uczennicom kibicowali wychowawcy i rodzice.
Następny egzamin za rok!
Monika Trzebuniak
Fotobudka ze szlachcicem i szlachcianką
Nowa galeria FOTOBUDKA ZE SZLACHCICEM I SZLACHCIANKĄ została dodana do albumu fotograficznego
1Dziewczęta z koła plastycznego przygotowały fotobudkę o tematyce szlacheckiej na "Majówkę z dwójką".Poświęciły sporo czasu i pracowały z radością i zapałem.Do wykonania tego wielkoformatowego malowidła użyły farb firmy "Bambino", które otrzymaliśmy w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.Aktualnie fotobudka znajduje się na wystawie w pałacu Czeczów.
Jeśli chcecie przenieść się w czasie to zróbcie sobie zdjęcie, tak jak koledzy i koleżanki z 6a.
Zapraszamy,
Nikola Madejska, Emilia Pawełoszek, Róża Brykalska, Ania Mól i Monika Trzebuniak
Głosowanie!
Metoda eksperymentu na zajęciach biologicznych realizowana w ramach projektu unijnego.
Kliknij poniżej aby zapoznać się ze sprawozdaniem umieszczonym w zakładce PROJEKTY
DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 3A
Bal wiosenny w grupach zerowych
1 czerwca dzieci z zerówek, w doskonałym humorze bawiły się na wiosennym balu. Ruch, taniec i pląsy sprawiły dzieciom ogromną frajdę. Wszyscy tańczyli w rytmach znanej i lubianej muzyki. Każde dziecko przebrane w wymarzony, bajkowy strój, mogło z dumą zaprezentować się przed koleżankami i kolegami. Wspólną zabawą uczciliśmy także to szczególne święto najmłodszych – Dzień Dziecka. Mamy nadzieję, że po balu na długo pozostaną miłe wspomnienia.
20
ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ UCZNIÓW I UCZENNIC Z NASZEJ SZKOŁY
Nowa galeria ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ UCZNIÓW I UCZENNIC Z NASZEJ SZKOŁY została dodana do albumu fotograficznego
Prace plastyczne artystów z SP2 będą wystawione w pałacu Czeczów już w najbliższą sobotę.
Zapraszamy,
Monika Trzebuniak i Jakub Syjota
Nasz laureat w konkursie plastycznym MOJA PASJA
Nowa galeria Nasz laureat w konkursie plastycznym MOJA PASJA została dodana do albumu fotograficznego
Mateusz Gmaj z klasy 7c reprezentował SP 2 w konkursie plastycznym, organizowanym przez bielski Zespół Szkół Technicznych i Handlowych. W tym konkursie zdobył II miejsce i wziął udział w warsztatach graficznych. Zobaczcie co pasjonuje Mateusza!
Gratulacje!!!
Monika Trzebuniak
Dzień Dziecka w klasie 3b
W środę 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka od Rady Rodziców dzieci dostały cukierki, a póżniej poszliśmy z klasą 3b na lody. Pogoda nam dopisała. Zajadaliśmy się pysznymi lodami w różnych smakach. Po ich zjedzeniu zadowoleni wróciliśmy do szkoły. To był super dzień!!!
Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Bezpiecznie przez cały rok”
Pod koniec maja w gr. 0 III odbyło się podsumowanie innowacji pedagogicznej „Bezpiecznie przez cały rok”. Dzieci uczestniczyły w konkursie „Zgaduj-zgadula”, wspólnie wykonały plakat „Bezpieczne zachowania”, a na koniec otrzymały odznakę „BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”.
Podjęte działania miały przygotować dzieci do tego, aby kończąc roczne przygotowanie przedszkolne były świadome różnych zagrożeń, a jednocześnie wiedziały, jak się zachować w sytuacjach niebezpiecznych dla zdrowia i życia.
4
Spotkanie z przedstawicielką firmy AQUA w oddziałach zerowych
Woda to źródło życia, bez niej nie można żyć.
20 maja w grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia związane z wodą, zorganizowane przez firmę „Aqua” S.A. z Bielska-Białej. Dzieci rozmawiały o tym, jakie znaczenie ma woda w życiu człowieka i co należy robić, aby nam jej nie zabrakło. Zerówkowicze przypomnieli sobie jak oszczędzać wodę. Poznali także sposoby oczyszczania wody. Obejrzeli pouczającą, ale jakże smutną bajkę o piesku, który został wyrzucony do kanalizacji. Na szczęście cała historia zakończyła się szczęśliwie.
8
Wyjazdy naukowe młodych badaczy z SP2
24 maja w ramach projektu unijnego „Rozwój edukacji szkolnej w Gminie Kozy” uczniowie grupy geograficznej, fizycznej i przyrodniczej brali udział w wyjeździe naukowym do Świnnej i Żywca. W Świnnej, w Beskidzkim Centrum Nauki „Naukotechnika” czekały na uczniów trzygodzinne warsztaty z fizyki i geologii. Spektakularne pokazy z ciekłym azotem wprowadziły dzieci w świat termodynamiki, ciśnienia, zjawisk sublimacji i resublimacji. Uczniowie uczyli się przeliczania jednostek, ale też mieli okazję wykazania się wiedzą z zakresu fizyki i stanęli na wysokości zadania aktywnie uczestnicząc w pokazach. Wszystko było wzbogacone nie tylko ciekawostkami fizycznymi czy przyrodniczymi , ale również zagadkami matematycznymi. W drugiej części warsztatów uczniowie tworzyli własne karty do rozpoznawania skał i zapoznali się z geologiczną budową Ziemi. Po pokazach uczniowie mogli sami korzystać z wielu zgromadzonych w Centrum pomocy naukowych z fizyki, geografii, matematyki i przyrody.
Po warsztatach w Centrum Nauki uczniów czekało spotkanie warsztatowe z pracownikiem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego z siedzibą w Żywcu. Uczniowie za pomocą specjalnych kart uczyli się rozpoznawać florę Beskidów, rozróżniać trop od śladu oraz dopasować zwierzę do pozostawionego przez niego tropu. Duże emocje oraz dyskusje wywołały filmiki z leśnych fotopułapek rozlokowanych w Beskidzie Małym.
Były to już drugie zajęcia łączone grup geograficznej i fizycznej. Wcześniej w dniach 13 i 19 kwietnia uczniowie brali udział w wyjściach warsztatowych do Kamieniołomu, gdzie uczyli się wykorzystywać swoją wiedzę w praktyce. Były zajęcia z prędkością i jej parametrami, magnetyzmem Ziemi, z określaniem kierunków - wykorzystując naturę, tworzeniem map z wykorzystaniem kompasu i rysunku obiektów. Jednym z zadań było stworzenie mapy, która doprowadzi inną grupę do schowanego skarbu. W ocenie zadania liczył się czas, dokładność przy odzwierciedleniu terenu oraz umiejętność czytania legendy-mapy.
Zapraszamy do galerii zdjęć:
https://sp2kozy.edupage.org/photos/?photo=album#photos:album:450
Zebrania z rodzicami
Drodzy Państwo,
zaplanowane na 25 maja 2022 r. zebrania rodziców odbędą się zgodnie z następującym planem:
klasy 0-3 godz.16.30
klasy 4-8 godz.17.00.
Wykaz sal na zebrania można sprawdzić na gazetce na parterze szkoły.
Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Kozy
Zarządzenie Nr 71/22 Wójta Gminy Kozy z dnia 17 maja 2022 r. w sprawie przeprowadzenia wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Kozy Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz.U. z 2022 r. poz. 559 ze zm.) w związku z § 15 Statutu Młodzieżowej Rady Gminy Kozy stanowiącego załącznik do Uchwały Nr V/48/19 Rady Gminy Kozy z dnia 23 kwietnia 2019 r. w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Gminy Kozy (Dz. Urz. Woj. Śl. z 2019 r. poz. 3560). zarządzam, co następuje:
§ 1.
Przeprowadzić w dniu 13 czerwca 2022 r. wybory 15 radnych do Młodzieżowej Rady Gminy Kozy w godzinach między 8.00 a 14.00.
§ 2.
Ustalam następującą ilość mandatów w poszczególnych okręgach wyborczych do Młodzieżowej Rady Gminy Kozy :
1) okręg Nr 1 - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana II Sobieskiego w Kozach, - pięć mandatów,
2) okręg Nr 2 - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach – cztery mandaty,
3) okręg Nr 3 - Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach – cztery mandaty
4) okręg Nr 4 - Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Językowe w Kozach im. Kardynała Karola Wojtyły w Kozach – dwa mandaty
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie