- Koło Badaczy Kultury - p. Jakub Syjota i p. Monika Trzebuniak
- Azymut na wiedzę - Innowacja p. Anny Kózki - Filarskiej
- Projekty e-Twinning. Innowacja p. Barbary Jasińskiej
- Programowanie to przyszłość - innowacja p. Bożeny Dyczkowskiej
- Z gotowaniem za pan brat - warsztaty kulinarne - p. Ewa Mrozek i p. Alicja Przekwas
- Apel szkolny - p. Anna Kos Waluś
Z gotowaniem za pan brat - warsztaty kulinarne - p. Ewa Mrozek i p. Alicja Przekwas
ROK SZKOLNY
2019/2020
Warsztaty kulinarne "Z gotowaniem za pan brat" to dla dzieci dobra zabawa i wielka kulinarna przygoda. Nauka gotowania wcale nie jest trudna. Może sprawić dzieciom wiele radości. Przyrządzając potrawy dzieci zdobywają wiedzę o zdrowym odżywianiu i zrównoważonych posiłkach.
BANANOWE PLACUSZKI
Ten pyszny deser jest przykładem klasycznego połączenia placków i owoców w jednej potrawie.
PRECLE Z ULUBIONĄ POSYPKĄ
Precel to wyrób piekarniczy, o kształcie podobnym do cyfry 8, posypany makiem, sezamem bądź solą. Piecze się go z ciasta drożdżowego. Aby uzyskać chrupiącą, ciemnozłotą skórkę należy gotowe ciasto obgotować w gorącej wodzie a nastepnie piec w wysokiej temperaturze. To bardzo smaczna przekąska.
PLACKI JASIA I MAŁGOSI
To pyszne placuszki z cukinią, marchewką i twarożkiem. Nie wszystkie dzieci lubią cukinię, ale w tym wydaniu smakować będzie nawet największym niejadkom.
PIZZERINKI
Z puszystego ciasta jak na pizzę. Sprawdzą się na imprezę, na przyjęcie dla dzieci lub po prostu zamiast pizzy. Bardzo wygodne w przygotowaniu i jedzeniu.
WALENTYNKOWE SERDUSZKA
Z okazji Walentynek upiekliśmy zdrowe ciasteczka z płatków owsianych, mąki razowej z odrobiną cukru brązowego i masełka.
Oczywiście w kształcie serduszek.
Smakowały wyśmienicie:)
Okazało się, że były to ostatnie zajęcia kulinarne w tym roku szkolnym. Pandemia koronawirusa uniemożliwiła nam prowadzenie warsztatów
"Z gotowaniem za pan brat".
ROK SZKOLNY
2020/2021
WARSZTATY KULINARNE "Z GOTOWANIEM ZA PAN BRAT"
Czas na pierwsze w tym roku zajęcia kulinarne. W związku z zagrożeniem COVID-19 musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Aby zachować bezpieczny dystans zmniejszyliśmy liczbę dzieci uczestniczących w zajęciach. Dodatkowo przed i po zajęciach kulinarnych dezynfekowaliśmy ręce, a nasze usta i nosy zakrywały maseczki.
Pierwsze warsztaty rozpoczęliśmy przygotowaniem prostego napoju truskawkowego z dodatkiem nasion CHIA. To takie wspomnienie lata.
Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile cennych dla zdrowia właściwości kryje się w nasionach szałwii hiszpańskiej, czyli chia. Te niewielkie ziarenka kryją w sobie witaminy i składniki mineralne, które dodają energii i wzmacniają układ odpornościowy. Już dwie łyżki (ok. 28 g) chia zaspokajają dzienne zapotrzebowanie organizmu dorosłego człowieka na błonnik.
Jeżeli chcecie wzmocnić swoją pamięć i koncentrację albo po prostu brakuje Wam energii, dodajcie chia do swojego posiłku. Można np. zalać je najpierw odrobiną wody, a gdy napęcznieją, dodać je do jogurtu czy musli albo posypać kanapkę, dodać je do sałatki czy koktajlu.
SMACZNEGO:)
BUŁECZKI PSZENNO-ORKISZOWE
Z okazji Światowego Dnia Chleba upiekliśmy smaczne i zdrowe bułeczki z dodatkiem mąki orkiszowej. Wyrobione ciasto odstawiliśmy do wyrośnięcia. Po godzinie wróciliśmy, uformowaliśmy dowolny kształt bułeczek, posmarowliśmy jajkiem i posypaliśmy ulubionymi nasionami. Nasze bułeczki upiekły się znakomicie a smakowały... mniam, mniam:)
I znowu COVID-19 pokrzyżował nasze plany. Musieliśmy zawiesić nasze zajęcia na czas... nieokreślony. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze w tym roku:)