• "WIOSNO, ach to TY!"

• 21 marca zerówkowicze z grup I, II i III przywitali wiosnę. W szkole tego dnia królował kolor zielony, a słońce cieszyło nas swoimi promieniami. Dzieci od rana śpiewały wesołe piosenki oraz wykonywały prace plastyczne związane z wiosenną tematyką. W barwnym korowodzie, w towarzystwie Pani Wiosny, zerówkowicze udali się na spacer do pobliskiego parku. Dzieci nasłuchiwały radosnych śpiewów ptaków, szukały oznak prawdziwej wiosny, a także spędziły czas na radosnej zabawie z chustą Klanzy. Mamy nadzieję, że zima powróci do nas dopiero za rok, a piękna pogoda zostanie z nami już na dobre!

• Halniaki opanowały XVI Rajd na Orientację :D

• Mapa, kompas i w las … wszystko w znaczeniu dosłownym.

Trasa tegorocznego Rajdu obejmowała las niedaleko ruin zamku Lipowiec, w miejscowości Babice w woj. małopolskim.

Uczniowie ruszyli, a ja za nimi z aparatem – pomysł był taki – piękna słoneczna pogoda, ciekawy pagórkowaty teren w bukowym lesie. Pomyślałam, że zrobię swoim podopiecznym kilka fotek na pamiątkę. Niestety zonk – okazało się, że naszych 10 drużyn było niewielką grupą wśród wszystkich uczestników. Do rajdu przystąpiło aż 700 uczniów! Przemierzając trasę trudno było spotkać Halniaka. Jednak każda z grup SP2 nazbierała tyle punktów, że udało nam się wygrać konkurencję drużynową. Zespół „Kamienios” zdobył aż 19 na 20!, reszta 17, 15, 14, 12 … jedna grupa w zamieszaniu się „rozbiła”, inna wpadła na metę w ostatnich sekundach wyznaczonego czasu.

Na tym nie koniec przygód i niespodzianek, np. kilka butów zmieniło kolor na brunatny, bluza przegrała spotkanie z gałęzią. Wszystko to nic, najsympatyczniejsze było na koniec –

– Za rok też przyjedziemy?!

- Pewnie! o ile nas będą chcieli ;)

Podsumowując:

- I miejsce dla „Kamienios”, czyli Marcina i Adama

- I miejsce drużynowo dla SK PTT Halniaki za ilość zdobytych punktów oraz czas wykonania zadania

- kilka fotek z wydarzenia

- dużo wspomnień

- mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji

- rewelacyjna integracja ekipy

- DUMNA pani od gegry, wfu i opiekun Koła w jednym, nazwana kiedyś przez pionierów Koła „Pani matka” :) a obecnie Geomaniak ;)

Dziękujemy Odziałowi PTT w Chrzanowie za przygotowanie imprezy oraz za zaproszenie na nią a także Gminnemu koordynatorowi Sportu w Kozach za wsparcie finansowe wyjazdu.

• Wyjątkowy spacer śladami historii i muzyki

• W dniu 21 marca, klasy 8 a i b, wybrały się na wiosenny spacer dydaktyczny. W jego trakcie, jako pierwsze grupy zorganizowane, mogły zobaczyć rekonstrukcję stropu starego drewnianego kościoła, którego oryginał z około 1520 roku znajduje się w Muzeum Narodowym w Krakowie.

O jego historii opowiedział im pan Bartłomiej Jurzak, opiekun Izby Historycznej w Kozach. Uczniowie mogli prześledzić poszczególne elementy stropu, namalowane temperą na deskach postaci świętych: Katarzyny, Barbary, Urszuli, Wawrzyńca, Szczepana, herby oraz dekoracje roślinne i zwierzęce. Kolejnym punktem wyjścia była wystawa fotograficzna pt. Beskidy w kadrze zatrzymane. Kilka prac wzbudziło ożywioną dyskusję i komentarze. Najtrafniejszym podsumowaniem jej zwiedzania było stwierdzenie, że fajnie jest łączyć pasję wędrowania z pasją fotografowania. Klasa 8 b miała jeszcze jedną nieprzewidzianą niespodziankę. Udało jej się wziąć udział w próbie przed koncertem fortepianowym p. Martyny Uchman. Uczniowie wysłuchali jednego z nokturnów Chopina, a później zrobili sobie z pamiątkowe zdjęcie z pianistką.

Poniżej możecie zobaczyć krótką relację fotograficzną z wiosennego spaceru dydaktycznego :-)

• Powitanie wiosny

• Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego powitanie wiosny przez Uczniów klas młodszych.

Dziękujemy Wychowawcom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do występów, a Uczniom gratulujemy talentów plastycznych i muzycznych.

Sabina Marszałek, Paulina Drzewiecka

• Solidarni z Ukrainą

• Tocząca się obok nas wojna jest tematem, który często pojawia się w pytaniach uczniów. Dzieci obserwują, słuchają, widzą, jak wiele osób angażuje się w pomoc naszym sąsiadom. Uczniowie klasy 3 a wykonali plakaty, które wyrażają solidarność z Ukrainą. Ich prace zostały wzbogacone obrazkami z podpisami w języku ukraińskim (Siła Myślenia Wizualnego ).

• "Niezwykła wędrówka przedszkolaków"

• W ubiegłym tygodniu dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się w niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczne zwierzęta. Uczestnicząc w zajęciach prowadzonych metodą storytellingu poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, jak wyglądały i czym się żywiły. Dzieci wykopywały figurki dinozaurów zasypane piaskiem kinetycznym. Przygotowały własne skamieliny z masy solnej. Uczestniczyły w eksperymencie „Prehistoria zamknięta w bursztynie”, w trakcie którego dowiedziały się, że ślady zwierząt można odnaleźć także w bursztynie. Obejrzały ciekawe filmy edukacyjne o życiu dinozaurów i pracy paleontologa. Na koniec wykonały zbiorową pracę plastyczno-techniczną „Park jurajski”, wykorzystując przy tym różne materiały.