Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z oddziałów zerowych od rana bawiły się ze swoimi pluszowymi misiami/pluszakami. Były piosenki, tańce, rozmowy na temat znanych bajkowych misiów oraz dzieci obejrzały prezentację multimedialną. Dzieci wykonały piękną pracę plastyczną oraz otrzymały Medal Przyjaciela Pluszowego Misia. To był dzień pełen misiowych niespodzianek.
Dzień Pluszowego Misia
- 6
PASOWANIE NA UCZNIA
14 października 2022r. odbyło się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim piórem przez Dyrektor szkoły Joannę Matlak. Pierwszoklasiści głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy i pamiątkowe zdjęcia.
1
Gminny konkurs plastyczny KARTKA BOŻONARODZENIOWA
Wycieczka do Pragi
W dniu 08.11.2022 r. klasy 7a i 8b wraz z wychowawczyniami p. Dorotą Marzec-Szaligą i Anną Kos-Waluś oraz z panią Bożeną Dyczkowską wyruszyły na trzydniową wycieczkę do Pragi.
Po kilkgodzinnej podróży rozpoczęliśmy zwiedzanie stolicy Czech. Przygodę rozpoczęliśmy spacerem na plac Hradczański. Zobaczyliśmy m.in.: Klasztor norbertanów na Strahowie, taras widokowy z panoramą Hradczan i Małej Strony, Loretę - barokowy kompleks sakralny będący popularnym miejscem pielgrzymkowym, pałac Martinicki zaliczany do najpiękniejszych budowli renesansowych w Pradze, pałac Arcybiskupi czy zdobiony techniką sgraffito pałac Schwarcenbergów. Byliśmy świadkami zmiany warty na Hradczanach. Następnie odwiedziliśmy Małą Stronę - jedną z najstarszych praskich dzielnic. Zobaczyliśmy plac Maltański z siedzibą zakonu Maltańskiego, ścianę Johna Lennona, kanał Czertowka oraz najsłynniejszy praski zabytek jakim jest most Karola. Z mostu Karola roztaczała się malowicza panorama Pragi po zmierzchu. Nasz spacer zakończyliśmy na Rynku słuchając ciekawych opowieści o średniowiecznym zegarze astronomicznym Orloj mistrza Hanusza i podziwiając ratusz i kościół przy rynku.
Kolejny dzień był nie lada wyzwaniem, gdyż uczestników wycieczki oprócz zwiedzania czekała też zabawa miejska - quiz dotyczący zabytków Pragi, do których docieraliśmy piechotą. Uczniowie mieli za zadanie wypełniać luki związane z informacjami dotyczącymi obiektów, umiejscowić je na mapie Pragi, a także rozpoznać je na zdjęciach. Zwiedzanie zaczęliśmy od wizyty na placu Wacława, który zdobi monumentalny gmach Muzeum Narodowego oraz pochądzący z roku 1913 pomnik św. Wacława w otoczeniu patronów ziemi czeskiej. Odwiedziliśmy Stare Miasto oraz Nowe Miasto, gdzie zobaczyliśmy m.in. Uniwersytet Karola, który jest najstarszym uniwersytetem w Europie Środkowej oraz Teatr Stanowy uznawany za najsłynniejszy teatr w Pradze. Po zakończonej grze miejskiej oraz krótkiej przerwie obiadowej zakupiliśmy pamiątki oraz spacerowaliśmy brzegami Wełtawy, aby podziwiać Pragę nocą.
Trzeci dzień rozpoczęliśmy nietypowo przejazdem praskim metrem na stację Wyszehrad. Wyszehrad to wzgórze wznoszące się na prawym brzegu Wełtawy, na którym na przełomie XI i XII wieku wznosiła się rezydencja królewska. Do najciekawszych zabytków, które znajdziemy na Wyszehradzie zaliczyć można kościół św. Piotra i Pawła, najstarszą w Pradze romańską rotundę św. Marcina, budynek kapituły kolegiackiej, kolumnę diabła oraz wyszehradzki cmentarz. Po długim spacerze po wyszehradzkim wzgórzu zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy w powrotną drogę do Kóz.
3
Wizyta w Izbie Historycznej
3 listopada dzieci z grupy 01 uczestniczyły w zajęciach muzealnych w Izbie Historycznej Pałacu Czeczów w Kozach. Na początku pan przewodnik przybliżył wszystkim bardzo ważną postać - patrona izby - Adolfa Zubera. Opowiedział także po krótce o właścicielach pałacu z rodu Czeczów.
Zwiedzając muzealne pomieszczenia pałacu, zerówkowicze mogli dowiedzieć się o tym, jak dawno żyli ludzie w Kozach oraz z jakiego sprzętu i narzędzi wówczas korzystali. Dzieci zobaczyły makietę starego koziańskiego kościoła i przeszły przez jego oryginalne drewniane drzwi. Ponadto obejrzały zebrane w muzeum akcesoria związane z pszczelarstwem i pożarnictwem, tym samym poznając sposób pracy w tych zawodach w dawnych czasach. Z bliska obejrzały także figurę patrona strażaków – św. Floriana, która niegdyś znajdowała się w owczarni dworskiej. Na koniec pan przewodnik omówił elementy i historię herbu Kóz.
9
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie