• Klasy 4 na wycieczce w Krasiejowie

• Nasza przygoda rozpoczęła się w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, tutaj poprzez podróż kosmiczną nie tylko oddaliliśmy się od Ziemi, ale również cofnęliśmy się w czasie. Historia powstania Galaktyki, potem naszej planety, zagłada dinozaurów, początki dwunożności, zakładania rodzin, rozwój narzędzi, sztuki, pisma – przedstawione w formie widowiska multimedialnego oraz makiet były fantastycznym odzwierciedleniem życia codziennego naszych pra - od narodzin aż po śmierć.

Po bardzo ciekawej „lekcji” ewolucji udaliśmy się do Multimedialnego Tunelu Czasu, gdzie w wygodnych fotelach kolejki podróżowaliśmy przez blisko 14 mld lat, byliśmy świadkami tworzenia się galaktyk, Układu Słonecznego, wędrówek kontynentów, zmian klimatycznych i kataklizmów a potem przyszedł czas na zwiedzanie JuraParku z opisami i makietami dinozaurów. Na koniec zostawiliśmy sobie Prehistoryczne Oceanarium. Pogoda i humory dopisały, wróciliśmy zadowoleni i bogatsi w wiedzę przyrodniczą, historyczną, geograficzna i biologiczną. Polecamy wycieczkę do JuraParku.

fotorelacja https://sp2kozy.edupage.org/photos/?photo=album#photos:album:477

• Klasa 5a i 5b na wycieczce w Krakowie

• Nowa galeria Klasa 5a i 5b na wycieczce w Krakowie została dodana do albumu fotograficznego

Poniedziałek 13 czerwca spędziliśmy w Krakowie. Odwiedziliśmy smoka wawelskiego, zwiedziliśmy wzgórze wawelskie: katedrę, krypty królewskie, dzwon Zygmunta, dziedziniec wawelski. Posłuchaliśmy hejnału mariackiego na rynku krakowskim. Pani przewodniczka odkryła przed nami legendy i tajemnice tego niezwykłego miasta. Bawiliśmy się i eksperymentowaliśmy w parku doświadczeń im. Stanisława Lema.

To był wspaniały dzień. Polecamy magiczny Kraków! Dostarczy Wam wielu różnych i niezwykłych wrażeń!

Uczennice i uczniowie z 5a i 5b z paniami: Martą Dubiel, Renatą Kuczmierczyk, Martą Miśkowiec i Moniką Trzebuniak

• Podsumowanie innowacji pedagogicznej „Ptaki-skrzydlaci przyjaciele”

• Od kwietnia do czerwca uczniowie klasy 2b pod kierunkiem wychowawcy Barbary Jasińskiej realizowali projekt przyrodniczy „Ptaki-skrzydlaci przyjaciele”.

Dzieci podczas zajęć z ornitologami poznawały w jaki sposób różne gatunki ptaków zakładają gniazda i zajmują się swoim potomstwem. W czasie zajęć w pobliskim parku, uczniowie mieli okazję rozpoznawać ptaki, które założyły gniazda w budkach lęgowych. Zaopatrzeni w lornetki drugoklasiści z wielkim zainteresowaniem obserwowali karmienie młodych szpaków. Dzieci zadawały wiele pytań ornitologom, którzy z cierpliwością na nie odpowiadali. W ramach projektu uczniowie sami próbowali budować gniazda z dostępnych materiałów, co nie było łatwym zadaniem. Oglądając filmy, przeglądając atlasy ptaków coraz lepiej poznawali skrzydlatych mieszkańców polskich pól, łąk, lasów i parków. Podsumowaniem projektu był Quiz ornitologiczny. Wyłoniliśmy czołowego ornitologa klasowego, którym została Karolinka. Potrafiła odpowiedzieć na wszystkie pytania. Znakomite wyniki uzyskali także Paweł, Matylda, Madzia N.

W projekt zaangażowani byli także rodzice uczniów kl.2b, którzy razem ze swoimi dziećmi obserwowali ptaki w czasie spacerów, czy wycieczek. Z nadesłanych zdjęć powstała prezentacja multimedialna , do której obejrzenia serdecznie zapraszamy. Więcej zdjęć z realizacji innowacji znajduje się w albumie fotograficznym.

Prezentacja ”Obserwujemy ptaki”

• WYCIECZKA DO TEATRU GR. 0 II I 0 III

• Dnia 08.06.2022r. grupy 0 II i 0 III wybrały się na wycieczkę do bielskiego Teatru Lalek "Banialuka" na spektakl pt. "TUTU". Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania dzieci sztuką. Przedstawienie było humorystyczne z pięknym przesłaniem. Stawiało pytanie o miejsce wyobraźni w dzisiejszych czasach. Obecnie dzieci nie mają czasu na rozwijanie jej poprzez nadmiar zajęć dodatkowych, kursy, smartfon lub komputer. Uśmiechy na twarzach dzieci i gromkie brawa po spektaklu były dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

• Egzamin praktyczny na KARTĘ ROWEROWĄ

• Nowa galeria Egzamin praktyczny na KARTĘ ROWEROWĄ została dodana do albumu fotograficznego

2 czerwca 2022 odbył się egzamin praktyczny na KARTĘ ROWEROWĄ. Uczniowie z klasy 4a, 4b oraz kilku ze starszych klas zdawali egzamin na własnych rowerach, na placu nauki jazdy Orlika. Wszyscy uczestnicy starali się precyzyjnie wykonać zadane manewry: jazda po prostej, slalom, omijanie przeszkody, skręcanie czy zawracanie. Zdającym uczniom i uczennicom kibicowali wychowawcy i rodzice.

Następny egzamin za rok!

Monika Trzebuniak

• Fotobudka ze szlachcicem i szlachcianką

• Nowa galeria FOTOBUDKA ZE SZLACHCICEM I SZLACHCIANKĄ została dodana do albumu fotograficznego

Dziewczęta z koła plastycznego przygotowały fotobudkę o tematyce szlacheckiej na "Majówkę z dwójką".Poświęciły sporo czasu i pracowały z radością i zapałem.Do wykonania tego wielkoformatowego malowidła użyły farb firmy "Bambino", które otrzymaliśmy w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.Aktualnie fotobudka znajduje się na wystawie w pałacu Czeczów.

Jeśli chcecie przenieść się  w czasie to zróbcie sobie zdjęcie, tak jak koledzy i koleżanki z 6a.

Zapraszamy,

Nikola Madejska, Emilia Pawełoszek, Róża Brykalska, Ania Mól i Monika Trzebuniak

• Bal wiosenny w grupach zerowych

• 1 czerwca dzieci z zerówek, w doskonałym humorze bawiły się na wiosennym balu. Ruch, taniec i pląsy sprawiły dzieciom ogromną frajdę. Wszyscy tańczyli w rytmach znanej i lubianej muzyki. Każde dziecko przebrane w wymarzony, bajkowy strój, mogło z dumą zaprezentować się przed koleżankami i kolegami. Wspólną zabawą uczciliśmy także to szczególne święto najmłodszych – Dzień Dziecka. Mamy nadzieję, że po balu na długo pozostaną miłe wspomnienia.

• Dzień Dziecka w klasie 3b

• W środę 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka od Rady Rodziców dzieci dostały cukierki, a póżniej poszliśmy z klasą 3b na lody. Pogoda nam dopisała. Zajadaliśmy się pysznymi lodami w różnych smakach. Po ich zjedzeniu zadowoleni wróciliśmy do szkoły. To był super dzień!!!