• Ogólnopolski Finał Zawodów Algorytmicznych

• Oliwier Starzyk oraz Artur Dudys, uczniowie klasy piątej pod opieką pani Bożeny Dyczkowskiej, reprezentowali naszą szkołę w IV Ogólnopolskich Zawodach Algorytmicznych Centrum Mistrzostwa Informatycznego w kategorii klas 4-8. Uczniowie rywalizowali w dniach 27 i 28 maja br. tworząc programy w aplikacji Scratch. Zawodników gościła Politechnika Łódzka, która jest partnerem wiodącym projektu "Centrum Mistrzostwa Informatycznego" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

• Wycieczka klasy 6b - 29 maja 2023 r.

• Nowa galeria Wycieczka klasy 6b - 29 maja 2023 r. została dodana do albumu fotograficznego

Wyjazd do Teatru Banialuka i Kręgielni Atmosfera w Bielsku- Białej

Klasa 6b pojechała pociągiem do Bielska- Białej na wycieczkę kulturalną i rekreacyjną.

Oglądaliśmy spektakl Zakazane dzieci w teatrze Banialuka. Był mroczny, refleksyjny z fascynującą scenografią.

Rywalizowaliśmy sportowo na kręgielni i przy stole bilardowym.

Dziewczyny wybrały kule a chłopcy bile! Nie zabrakło też lodów i innych smakołyków, bo atmosfera była gorąca.

Polecamy atrakcje Bielska- Białej.

Uczennice i uczniowie z 6b z wychowawczynią Moniką Trzebuniak i panią Barbarą Krzywdą.

• Innowacja pedagogiczna "Chwila ze Słowem Bożym"

• Nagrody i wyróżnienia dla dzieci za udział w całorocznej innowacji pedagogicznej "Chwila ze Słowem Bożym"

klasy 1

miejsce 1 - Maksymilian Satława klasa 1b, 2 miejsce - Dawid Krawiec klasa 1c, 3 miejsce - Nikola Sasak klasa 1b

klasy 2

Zosia Syjota klasa 2b, 2 miejsce - Patryk Kinecki klasa 2c, 3 miejsce - Nadia Ropska klasa 2c

Klasa1 - Piotr Bugaj klasa 1b, Emilka Rybarska klasa 1a

Klasy 2 - Eryk Pustelnik klasa 2b, Martyna Dudzik klasa2c, Klara Stasiak klasa2b, Lila Laszczak klasa 2b

• OGŁOSZENIE

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach poszukuje pracowników
              na stanowiska:

1. sprzątaczka – wymagana chęć do pracy, dyspozycyjność, zaangażowanie i umiejętność pracy w zespole
              2. konserwator - wymagana chęć do pracy, dyspozycyjność, zaangażowanie i umiejętność pracy w zespole, mile widziane doświadczenie w pracy w obiekcie sportowym.

Praca w systemie zmianowym z uwzględnieniem weekendów.

CV prosimy składać osobiście w sekretariacie szkoły do 30 czerwca 2023 r.

Dyrektor szkoły zastrzega sobie możliwość kontaktu z wybranymi kandydatami.

• Wycieczka do Krakowa klas 1ai, 1b i 1c

•

18 maja uczniowie klas pierwszych z nauczycielami wybrali się do Krakowa. Pierwszym celem wycieczki był Pałac Krzysztofory. Dzieci wzięły udział w warsztatach, dzięki którym mogły poznać bogaty świat legend i zwyczajów krakowskich, tworzących magiczny obraz miasta (legendy o smoku wawelskim, o Wandzie, o hejnaliście z wieży kościoła Mariackiego, o Lajkoniku, o zaczarowanych gołębiach z krakowskiego Rynku, o skarbach krzysztoforskich oraz o Panu Twardowskim). Podczas zajęć uczniowie w aktywny i twórczy sposób uczestniczyli w scenkach teatralnych. W drugiej części zajęć przewodnik oprowadził ich przez sale wystawy Kraków od początku, bez końca.

Drugim punktem wycieczki były warsztaty edukacyjno – magiczne w Ministerstwie Tajemnic - lekcja Warzenia Magicznych Eliksirów. Dzieci rozwiązywały zagadki, które były podpowiedziami do stworzenia własnego eliksiru.

Ostatnim punktem wycieczki był McDonald's. Dzieci z radością otworzyły swoje zestawy Happy Meal.

• Wycieczka do skansenu klas 2c i 3b

• 17 maja uczniowie klas 2c i 3b wybrali się na wycieczkę do skansenu w Wygiełzowie. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały stare, drewniane chaty i słuchały opowieści o dawnym życiu ich mieszkańców. W malowniczym terenie znajdują się zarówno zagrody chłopskie z sadami i ogródkami kwiatowymi jak i domy bogatszych rzemieślników, kościół z dzwonnicą i inne przykłady architektury wsi nadwiślańskiej. Uczniowie dowiedzieli się, że kiedyś pieniądze chowane były za obrazami świętych, ponieważ nikt nie odważyłby się kraść z tak godnego miejsca. Takie to były czasy.

W ramach wizyty w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym uczniowie brali udział w warsztatach „Nie święci garnki lepią”. Zapoznali się z technikami ręcznego formowania naczyń z gliny. Każdy uczeń mógł spróbować swoich sił w lepieniu i toczeniu na kole garncarskim. Niestety nie można było zabrać swoich glinianych garnuszków do domu , bo wymagały jeszcze wypalenia w piecu, ale każde dziecko otrzymało piękną glinianą doniczkę. Na koniec zakup pamiątek i pyszny obiad w pobliskiej restauracji . Mimo deszczowej pogody, wycieczka śladem naszych przodków była bardzo udana.

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym szkoły