• Przedszkolaki kochają Babcię i Dziadka

• Podczas styczniowego występu z okazji Dnia Babci i Dziadka, dzieci z zerówek wyraziły wierszem, piosenką oraz tańcem wdzięczność i miłość, jaką darzą swoich kochanych Dziadków. Nie mogło zabraknąć upominków i uścisków, jako dowodu na to, że babcia i dziadek są Osobami Wyjątkowymi w życiu każdego dziecka. Otaczają swoje wnuki szczególnym ciepłem i cierpliwością, są Darem. Babciu, Dziadku – dziękujemy.

• Bal karnawałowy w oddziałach zerowych

• „W karnawale same bale”. Po świątecznych klimatach przychodzi czas na karnawał. Aby tradycji stało się zadość, w styczniu w naszej szkole zerówkowicze bawili się na swoim długo wyczekiwanym balu karnawałowym. W tym czasie dzieciom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, ponieważ mogły przebrać się za ulubioną postać z bajki. Na parkiecie rządziły między innymi księżniczki, wróżki, kotki, myszki, pszczółki, łabędzie i motylki. Do akcji wkroczyli kot w butach, zwierzątka leśne, ninja, piraci, supermani, iron-mani, spider-mani, a nawet spider-manka. Porządku pilnowali dzielni policjanci. A bal poprowadziły bardzo muzykalne i wysportowane Minionki. Wszystko po to, aby zabawa była udana i niezapomniana.

• Warsztaty Pierwszej Pomocy z Misiem Edzio

• Początkiem stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty pierwszej pomocy dla najmłodszych. Uczestniczyli w nich uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki z oddziałów zerowych. Głównym bohaterem spotkania był przesympatyczny Miś o imieniu Edzio. Podczas warsztatów dzieci miały okazję nabywać wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ćwicząc razem z misiem praktyczne umiejętności. Swoje działania trenowały właśnie na misiu, pomagając mu w różnych jego dolegliwościach zdrowotnych. Natomiast masaż serca trenowały na specjalnym fantomie LED. Ratowniczka, która towarzyszyła misiowi, przypomniała uczestnikom warsztatów zasady bezpiecznego zachowania i zabawy zarówno w szkole, jak i w domu. Spotkanie z Misiem Edzio okazało się świetną formą nauki poprzez zabawę.