• Bezpieczna szkoła

•  naszej szkole ponownie wejście jest zabezpieczone zamkiem magnetycznym, aby dostać się do budynku konieczne jest posiadanie specjalnego breloka.

Informacja dotycząca uzyskania dodatkowych breloków, zostanie przekazana na najbliższych zebraniach z rodzicami (13 września).

Do tego czasu osoby, które nie posiadają breloków będą wpuszczane do budynku przez pracowników szkoły. Należy w tym celu nacisnąć dzwonek umieszczony obok czytnika.

• "Kozy - nasza mała/wielka ojczyzna"

• W roku szkolnym 2022/2023 klasa 2c poznawała miejscowość Kozy w ramach innowacji pedagogicznej: "Kozy - nasza mała/wielka ojczyzna". Dzieci były w wielu ciekawych miejscach, rozmawiały na temat tradycji i świąt obchodzonych w swoich rodzinnych domach oraz spotykały się z ciekawymi osobami.

Uczniowie klasy 2c zapraszają do obejrzenia filmu przedstawiającego naszą miejscowość Kozy (koniecznie z dźwiękiem).

• Nowe wyposażenie pracowni komputerowej

• Pracownia komputerowa w naszej szkole odświeżyła swój wygląd. Każde stanowisko komputerowe dopełnia bezpieczny i funkcjonalny, nowy fotel. Uczniowie mieli możliwość przetestowania foteli i jednogłośnie stwierdzili.....SUPER!

Dyrekcja szkoły zakupiła 25 foteli uczniowskich do pracy przy komputerze za kwotę ponad 14 000 zł. Taki wydatek był możliwy tylko dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców. Rodzice przekazali na ten cel 7000 zł. Pozostałą część  pani Joanna Matlak pozyskała od sponsorów. Ogromne podziękowania należą się Rodzicom oraz firmie ANGA Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o.

• Mikołaj Kopernik- Człowiek Renesansu

• W Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Bielsku-Białej w dniu 25 kwietnia 2023 r. odbyła się pierwsza edycja konkursu upamiętniającego dokonania polskich naukowców z okazji Dnia Nauki Polskiej. Tegoroczne zmagania poświęcone zostały upamiętnieniu życia i działalności Mikołaja Kopernika w związku z obchodami 550-lecia jego urodzin.

Do etapu regionalnego konkursu, spośród prawie 300, zostało zakwalifikowanych 75 uczniów (w tym 3 z naszej szkoły- Filip Krywult, Oliwier Starzyk oraz Artur Dudys). Miło nam poinformować, że w kategorii wiekowej klas IV-VI trzecie miejsce zajął Artur Dudys. Gratulujemy sukcesu.

Nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział we wspólnym wyjeździe do Planetarium Śląskiego. Podczas wyjazdu p. Dyrektor Planetarium oraz p. Dyrektor WOM w Katowicach wręczyli zwycięzcom nagrody,
              a później odbyło się zwiedzanie wystawy z astronomii oraz seans pt. Explore.

• KONKURS WIEDZY BIBILIJNEJ JONASZ

• Finaliści XXVI Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej JONASZ

Emilia Stasiak kl. 8a

Natalia Zalewska kl 8a

Szymon Stanisławski kl 5b

Laureatka XXVI Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej JONASZ

Paulina Surwiłło kl 8a

• INNOWACJA PEDAGOGICZNA "CHWILA ZE SŁOWEM BOŻYM".

• W całorocznej innowacji pedagogicznej "Chwila że Słowem Bożym", gdzie uczniowie w czasie lekcji religii słuchali tekstu Ewangelii wg. Św Mateusza wśród klas 3 pierwsze miejsce zajęła Ania i Piotr Jachimowicz z klasy3a za scenkę uzdrowienia paralityka.
              Wyróżnienie otrzymały Weronika, Wiktoria Fabia oraz Kinga Zdrowaś z klasy 3a.
            • Dzień Dziecka w zerówkach

• Dnia 1 czerwca nasi zerówkowicze obchodzili swoje święto - Dzień Dziecka. Z tej okazji dla naszych najmłodszych uczniów przygotowane zostały następujące atrakcje:
              zabawy z chustą animacyjną, wyjście na lody, baloniki, brokatowe tatuaże, upominki i dyplomy, gry i zabawy przy piosenkach. Uśmiechom i radości dzieci nie było końca. Ten dzień z pewnością pozostanie na długo w pamięci nas wszystkich.